Tantrický sex a jeho přínosy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Tantricky sex

Zdroj: Shutterstock

Víte, co je tantra? Asi většina z nás se už někdy setkala s pojmem tantrický sex, ale jen někteří ho opravdu vyzkoušeli. Tantra představuje velmi staré hinduistické učení, které je založené na duchovním seberozvoji člověka a má několik úrovní.

Do Evropy se v největší míře rozšířila především odnož tantry, která se zaměřuje na správné využívání sexuální energie. V čem se liší tantrický od toho běžného a co vám může přinést?

Tantrický sex a stará indická tradice

Jedna velmi stará indická tradice říká, že je tantrický sex darem od nejmocnějšího hinduistického boha Šivy. Spočívá v prohloubení vědomí a dosažení naprostého sjednocení s partnerem jak po citové, tak i tělesné a duchovní stránce.

Tantrický sex vás má naučit prodloužit rozkoš a zaměřuje se na souznění mezi mileneckou dvojicí. Pokud se pojme správně, přinese vám opravdu hluboký fyzický zážitek, který prolne s psychickým a mentálním požitkem.

Běžný a tantrický sex: Jak se liší?

Určitě vás zajímá, v čem se tantrický liší od toho běžného, který většina z nás provozuje za dveřmi své ložnice.

Co si budeme nalhávat, jakmile z partnerského života vymizí původní touha a chtíč, přistupujeme k milování spíše jako k povinnosti. Chceme vyhovět tomu druhému.

Právě v tom se ale tantrické milování liší, protože zde nejde jen o splnění povinnosti a zbavení se přebytečné energie, ale především o hluboký fyzický zážitek, který bude spojením pro oba partnery.

Jinými slovy lze tantrický sex popsat jako milování, které umožňuje kontrolu nad vyvrcholením, čímž prodlužuje milování. Cílem je využít přebytek energie blahodárným směrem.

Tantrické milování se musíte naučit

Zaujala vás představa tantrického milování, které je příslibem úplně jiného požitku než to běžné, často stereotypní milování? Toužíte tantrický sex vyzkoušet? Nic vám nebrání a začít s ním můžete prakticky v kterémkoli věku.

Je ale důležité vědět, že se tantrickému milování musíte naučit. Nedílnou součástí jsou nejrůznější rituály, během kterých se partneři učí sebekontrole.

U mužů tantrický sex povzbuzuje delší a také častější erekci, učí je prodlužovat dobu, během které dojde k vyvrcholení. U žen je cvičení zaměřeno na ovládání vaginálních svalů, což může přinést větší požitek nejen pro ně samotné, ale také pro jejich partnery. Má příznivý vliv na intenzivní prožívání orgasmu.

Pokud chcete s tantrickým milováním začít, je důležité mít po svém boku stejně naladěného partnera, který bude ochoten s vámi tohle poznání sdílet.

Tantrický sex rozhodně není pro každého a ne každému nutně musí vyhovovat. Čím častěji se ale provozuje, tím rychleji se obnovuje sexuální energie mezi partnery.

Zdroj: mindbodygreen.com, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články