Provoňte si domácnost bez chemie za pomocí tří ingrediencí

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení
vune bez chemie

Zdroj: Shutterstock

Příjemně provoněný dům je cílem každé správné hospodyňky. Osvěžovače vzduchu dnes můžete pořídit v obchodě, ale co takhle si vyrobit svůj vlastní bez chemie a pouze ze tří ingrediencí?

Není radno podceňovat účinky aromaterapie, protože právě vůně umí správně motivovat k práci, ale také navodit tu správnou atmosféru pro relaxaci, odpudit hmyz či potlačit nepříjemné pachy.

Jde to i bez chemie

Zajímavou dekorací, ale také vůně šířícím doplňkem v domácnosti se staly aroma lampy nebo difuzéry. Není to však jediný způsob, jak prostor příjemně provonět.

Esenciální oleje lze totiž použít i v rozprašovači. Potřebovat k tomu budete pouze lahvičku s rozprašovačem, destilovanou vodu, esenciální olej dle vašeho výběru a emulgátor v podobě alkoholu, například vodky.

Poté stačí do lahvičky namíchat šest lžic destilované vody, dvě lžíce alkoholu a deset kapek esenciálního oleje.

Nepodceňujte výběr vůně

Jaký druh esenciálního oleje je pro vás ten pravý? Mezi nejoblíbenější rozhodně patří citrusy. Konkrétně citron je výborným pomocníkem s dodáním energie a kreativity, hodí se tak v pracovním prostředí. Dalším oblíbencem je jasmín, který působí antidepresivně a proti bolestem.

S bolestmi hlavy, pocuchanými nervy a proti nespavosti umí bojovat levandule. S lepší pamětí a soustředěním pomůže například rozmarýn.

Snadno provoněná domácnost, kancelář i auto

I skříň nebo auto se dá lehce provonět a potřebovat budete jen kousek bavlněné látky, provázek a esenciální olej nebo bylinky. Z látky si vystřihnete tři obdélníky.

Dva sešijete k sobě, aby vytvořily polštářek, a třetí pokapete esenciálním olejem dle výběru a umístíte ho dovnitř sáčku. Už stačí jen zavázat a užívat si vůni.

Správně provoněná domácnost je základem pro to, abyste se v ní cítili dobře. Jak vidíte, není k tomu třeba ani mnoho drahých prostředků.

Zdroj: onegoodthingbyjillee.com
Autor: Karolína Ondrušková

Související články