Používáte v ložnici erotické hračky? A pečujete o ně správně?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Eroticke hracky

Zdroj: Shutterstock

Moc se o tom nemluví, a přitom se rozhodně není za co stydět. Možná i vy schováváte v nočním stolku u postele nějakou tu erotickou hračku, ačkoli byste to neprozradili nahlas. Používat erotické hračky a pomůcky při milování je příjemné zpestření tohoto zážitku.

Nechceme po vás, abyste se hromadně přiznávali, kolik máte hraček a k čemu je využíváte. To je čistě vaše věc.

My chceme apelovat na jeden fakt: ačkoli stále více lidí přichází erotickým hračkám během milování na chuť (a to je dobře), jen málokdo se o ně umí správně starat. A to může být velký problém.

Pokud erotické pomůcky nečistíte, riskujete…

Používáte za dveřmi ložnice erotické hračky? Ať už ve chvílích, které trávíte o samotě, nebo když si užíváte s partnerem. A jedna otázka přímo na tělo: pečujete o ně?

Věnujete jim pravidelně pozornost a staráte se o ně? Pokud právě teď vrtíte hlavou, pak byste měli vědět, že riskujete.

A co riskujete? Své zdraví. Kdo totiž používá erotické hračky a náležitě se o ně nestará, ten riskuje, že se u něho objeví nějaké zdravotní potíže. Třeba nepříjemné infekce, které dokážou opravdu hodně potrápit, a zbavit se jich nemusí být vždy úplně jednoduché.

Někdy nestačí hračky jen opláchnout

Erotických hraček je celá řada a každý by si v pestrém sortimentu dokázal najít něco, čím by uměl zpestřit svůj sexuální život.

Zatímco někdo po použití hračku vrátí zpátky do šuplíku, což je samozřejmě špatně, další si myslí, že jedná správně, když ji poté opláchne pod teplou vodou. Pořád je to lepší než neudělat vůbec nic, ale jen opláchnutí bohužel nestačí. Ne tedy vždycky.

Pokud si chcete bezpečně hrát se svými pomůckami a zpestřit si s nimi intimní radovánky, myslete na pravidelnou údržbu.

Po použití hračky omyjte pod teplou vodou. Pravidelně na ně ale používejte i speciální přípravky, které jsou určeny právě na údržbu sexuálních hraček.

Zdroj: mindbodygreen.com, bety.cz, self.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články