Hirsutofilie: Podivná přitažlivost, o které se téměř nemluví

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Intimni partie

Zdroj: Shutterstock

Existuje celá řada podivných sexuálních úchylek. Každého člověka přitahuje něco jiného a to, co mnohým přijde odpudivé, se jiným líbí. Někdy nejde o nic nepředstavitelného, jindy ale zůstává rozum stát nad tím, jak si mohou někteří lidé takovou věc užívat.

Slovo hirsutofilie sice příliš známé není, ale jako taková je praktika poměrně rozšířená a v současné době se s ní ztotožňuje celá řada lidí. Jedná se o přitažlivost k nadměrně ochlupeným lidem.

Někdo si možná představí muže s chlupatým hrudníkem a řekne si, že na tom není nic divného. Jenomže v tomto případě jde o víc než pouze o chlupy na bradě nebo břiše. Člověk je přitahován chlupy na těle ve všech oblastech.

Týká se mužů i žen

Obvykle je hirsutofilie považována za něco, co se líbí především ženám. Muži jsou totiž chlupatí poměrně běžně, a mnoho lidí dokonce na rovinu řekne, že pořádný chlap by měl mít vousy a chlupy na hrudi.

Jenomže kromě těchto oblastí těla se ochlupení vyskytuje i v intimních místech, kde je pro milovníky téhle praktiky také přitažlivým. A to nejen pro ženy, ale i pro muže. Mnoho z nich dá přednost přirozenosti před holením.

Celá řada psychologů se domnívá, že je to tím, jak nás příroda stvořila. Za dávných časů nikdo neřešil, jak tam dole ženy či muži vypadají, a toužil po tom druhém, ať s chlupy, či bez nich.

Teprve v nedávných letech přišel trend holení, nejprve u žen, později i u mužů. Někteří se dokonce kromě genitálií začali holit i na hrudi či v podpaží. Dnes se ale mnoho osob vrací takzvaně ke kořenům.

Může se to zdát nehygienické, pokud ale o sebe pečujete a pravidelně dodržujete hygienické návyky, nemělo by jít o žádný problém. Přesto je hirsutofilie pro mnohé nepochopitelná.

Mnoho způsobů vzrušení

Některé ženy už při pohledu na muže s vousy nebo strništěm propadá různým myšlenkám. Už samotná snaha někoho svést je pro ně požitkem, a když pak dojde na věc, existuje celá řada způsobů, jak jejich touhy fungují.

Ale nejen pro druhou stranu je takový zážitek něčím, co si užívají. Dokonce i muži se svým strništěm mohou být vzrušováni tím, že se jejich brada dotýká ženského těla na mnoha místech.

Hirsutofilie je neškodnou sexuální úchylkou. „Může se také pojit s tzv. beard burn efektem, kdy se objevuje vzrušení během tření vousů nebo chlupů o krk, ňadra, stehna, úd nebo genitál ženy,“ popisuje web lascivni.cz.

Ne vždy je pravdou, že musí být člověk neoholený i tam dole. Někdy jde jen o to, že člověka přitahuje někdo s chlupatou hrudí, nohama či podpažím, ale v intimních partiích se může klidně holit.

Ačkoli řada lidí hirsutofilii nechápe, stává se v poslední době čím dál více rozšířenou. Mnoho lidí se k ní bojí přiznat, přitom vlastně nejde o nic zlého a existují určitě i podivnější úchylky.

Zdroj: topzine.cz, newtimes.cz, lascivni.cz
Autor: Shani Maiová

Související články