Nekupujte dětem ubrousky v obchodě. Vyrobte si je doma sami!

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
vlhcene ubrousky

Zdroj: Shutterstock

Pandemie nepřeje osobním nákupům, ale rodiče nemusí zoufat, když neseženou oblíbené plenky nebo vlhčené ubrousky. Ty si totiž můžete udělat v pohodlí domova, ušetříte tím čas i peníze.

Během koronavirového období mnohé matky pendlují mezi prací, dětmi a domácností a nestíhají ještě jezdit do obchodů, kde se mimo jiné tvoří dlouhé fronty právě na to nejpotřebnější zboží.

Když zjistíte nedostatek ubrousků, vyrobte si je

V dnešní době existuje několik variant, jak vlhčené ubrousky nahradit. Možná vyzkoušíte několik značek, než natrefíte na takovou, po které se vám miminko neosype pupínky nebo nebude reagovat jinou změnou na kůži.

Pokud dáváte přednost přirozenější péči o děti, ubrousky si můžete snadno vyrobit doma. Stejně tak nebudete potřebovat žádné drahé krémy na zadeček a další kosmetiku. V mnoha případech je méně více.

Tyto domácí ubrousky se hodí k otírání celého těla. K jejich výrobě budete potřebovat roli papírových utěrek, tři lžíce oleje, dvě lžíce neparfémovaného mýdla a čtyři hrnky vody. Přidat můžete aloe vera, abyste předešli opruzeninám.

Papírové utěrky rozložte napůl a polovinu celé role dejte do vodotěsné nádoby. Všechny ingredience smíchejte a vytvořte směs, kterou nalijte na polovinu utěrek. Nechte utěrky nasáknout a po chvíli je z nádoby vyndejte.

Zbylou směs můžete nalít do rozprašovače a před každým použitím ji nastříkat na čistou papírovou utěrku. Kromě papírových ručníků můžete použít také bavlněnou látku nebo staré prostěradlo.

Hledejte vhodné alternativy, abyste používali co nejméně chemie

Dětský zadeček a pokožka celkově je velmi citlivá, proto byste se měli chemickým prostředkům co nejvíce vyhýbat a používat je jen v nezbytně nutných případech. V obchodech najdete nejen ekologické a nenapuštěné ubrousky, ale také pleny.

Na vlhčené ubrousky můžete využít také staré oblečení, které už nikdo nenosí. Stačí ho jen pořádně vyprat – v neparfémovaném prostředku – nastříhat na kousky a můžete je namočit stejně jako papírové ručníky.

Vhodný je také flanel nebo si můžete nastříhat obyčejné látkové čtvercové plenky, které se hodí nejen na výrobu ubrousků, ale poskytnou pohodlí také při přebalování. Látkové pleny se těší velké oblibě, ačkoliv je investice do nich vyšší.

Jsou ale zdravé pro dětský zadeček a v mnoha případech odpadnou starosti o kyčle dítěte, které se budou zdravě vyvíjet. Klasické čtverce se hodí také do kočárku, koupit si můžete nejen bílé, ale prodávají se také vzorované pleny.

Autor: Raina Tomanová

Související články