Myčka na nádobí nemusí být jen na nádobí. Zjistěte, co všechno v ní můžete umýt

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
mycka ne nadobi

Zdroj: Shutterstock

Myčku nádobí má v dnešní době doma stále více lidí, protože přichází na nesporné výhody její přítomnosti v domácnosti. Nejenže udělá tu nepříjemnou práci za vás, ale je také úspornější, a to nejen z hlediska financí, ale i z hlediska vašeho volného času.

Většina z nás ví, co do myčky patří a co ne. Například dřevěná kuchyňská prkýnka, litina nebo měď. Pak jsou tu ale věci, které by mnoho z nás ani nenapadlo do myčky vložit a nechat je tam umýt.

Věci, které by vás (možná) nenapadlo umýt v myčce

Máte doma myčku? Pak nám určitě dáte za pravdu, že je to mnohdy nedocenitelný pomocník. Stejně jako my jistě nedáte na myčku nádobí dopustit.

Nyní se ale dostáváme k něčemu ještě zajímavějšímu. Vybrali jsme pro vás hned několik věcí, které se dají umýt v myčce, ale většinu z vás by to (možná) ani nenapadlo!

Věci z koupelny

Dali jste už někdy do myčky třeba držáky na zubní kartáčky? Je to super způsob, jak je udržet v čistotě, a ještě zabránit množení bakterií!

A co takhle houbu, se kterou se sprchujete? I kartáč, s nímž si pohodlně umyjete záda, můžete vložit do myčky. Bakterie ani případné spory plísní nebudou mít šanci.

Dekorace

Dát do myčky nádobí vázu na květiny nebo organizér na tužky z vašeho psacího stolu? My říkáme jediné: proč ne?!

Líčidla a pomůcky pro make-up

Pro většinu žen a dívek je samozřejmostí, ba dokonce každodenní rutinou, sáhnout po oblíbené kosmetice a vytvořit si slušivý make-up.

Co už ale pro mnoho z nich žádnou samozřejmostí není, je udržovat kosmetické pomocníky, štětce a houbičky v čistotě.

I tyhle věci můžete směle vložit do myčky. Nástroje na manikúru nebo pedikúru, zrovna tak i kartáče na vlasy nebo hřebeny, je možné v myčce pohodlně umýt.

Hračky

Rodiče chtějí pro své děti jen to nejlepší, to dá rozum. Udržují jejich pokojíčky čisté, pravidelně dezinfikují povrchy, aby bakterie na jejich drobečky nemohly.

Jak často ale myjete hračky? Nejen hračky, které mají vaše děti ve vaně, ale i plastové hračky nebo kousátka pro nejmenší můžete umýt v myčce. Dezinfekce zaručena díky vysoké teplotě.

Věci pro domácí mazlíčky

Co se zdraví a starostlivosti týče, zapomínat bychom neměli ani na naše čtyřnohé chlupaté kamarády. Věděli jste, že i věci, které slouží pro domácí mazlíčky, můžete strčit do myčky?

Na mysli máme třeba misky na vodu nebo na krmivo, umýt v myčce lze také hračky z gumy nebo plastu, hodit tam můžete i obojky nebo vodítka.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články