Katoptronofilie: Posedlost milováním před zrcadlem

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Katoptronofilie

Zdroj: Shutterstock

Už jste někdy zaslechli pojem katoptronofilie? Pro většinu lidí to bude asi velká neznámá. Najdou se mezi námi ale i tací, kteří moc dobře budou vědět, o čem je vlastně řeč. Nahlas by to ale před svými přáteli pravděpodobně nepřiznali.

Katoptronofilie je ve skutečnosti druh milostné úchylky. Právě proto se ti, kterých se to týká, asi nebudou chtít chlubit před svými protějšky nebo přáteli, že se jich něco takového týká.

Co je katoptronofilie?

Tohle slovíčko možná na první pohled zní děsivě a poté, co jsme naznačili, že spadá mezi intimní úchylky, se možná budete děsit, co se pod tím vlastně skrývá. Ve skutečnosti to ale není nic tak hrozného.

Katoptronofilie je posedlost zrcadly. Není to ale o tom, že byste se před odchodem z domu na sebe museli podívat do zrcadla, jak vám to sluší.

Pokud člověk trpí katoptronofilií, je posedlý zrcadly v rámci milostného aktu. Může jít o milování s partnerem před zrcadlem nebo také o sebeuspokojování, při kterém se sami na sebe do zrcadla díváte.

Proč katoptronofilii neodsuzovat?

Teď vás možná napadlo, že pokud jste někdy zatoužili pomilovat se s vaším protějškem před zrcadlem, protože se vám to zdálo jako příjemné zpestření vašeho milostného života, trpíte touto úchylkou. Není to ale pravda.

Mnoho párů vyzkoušelo milování před zrcadlem zkrátka jen proto, že to pro ně bylo pokušení a toužili zkusit něco nového. Rozhodně to ale neznamená, že jsou posedlí touhle úchylkou.

Katoptronofilii není třeba hned odsuzovat nebo se na ni dívat skrz prsty. Důvodů, proč třeba jen jednou zkusit milování před zrcadlem, je celá řada. Nejenže tím zaručeně zpestříte a okořeníte svůj milostný život, ale zároveň překvapíte svoji drahou polovičku, získáte více sebevědomí a poznáte milování zase z trochu z jiného úhlu.

Proč je milování před zrcadlem tak vzrušující?

Sexualita je bohužel velmi často vnímána jen jako fyzický požitek. Je samozřejmě pravda, že nám přináší určité fyzické uspokojení. Sexualita je ale spojena také s vizuálním vnímáním. A právě tady dostává katoptronofilie zelenou.

Milování před zrcadlem může být opravdu hodně vzrušující, protože uvidíte tělo svého partnera, jeho pohyby a také výrazy v jeho obličeji. Zároveň můžete během milování vnímat a sledovat i svoje tělo. Tento výhled nám během klasického milování není dopřán.

Zdroj: findwords.info, encyclo.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Související články