Chystáte se na letní party? Tahle zábava vám přijde vhod

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Beer pong

Zdroj: Shutterstock

S letní grilovačkou se pojí nejen dobré jídlo, ale také pití. Aby zábava nestála, je možné tyto aktivity spojit a zahrát si hru. Které patří mezi ty nejpopulárnější?

Už dávno to není jen o točení flaškou, plnění fantů, hraní karet nebo člověče napij se. Každou správnou party můžete i s minimem věcí a dostatečným množstvím alkoholu proměnit ve velkou zábavu.

Klasika s kelímky

Mezi ty vůbec nejznámější picí hry bez pochyby patří Beer pong. Hra je v hodná pro čtyři hráče rozdělené do dvojic. U dlouhého stolu se na obou koncích do postavení kuželek rozmístí šest kelímků s pivem. Obě dvojice se snaží pomocí pingpongového míčku strefit do kelímků protihráčů.

Pokud se tak stane, musí daný kelímek s pivem protihráči vypít. Vítězem je ten tým, který rychleji donutí své protivníky vypít všechna piva.

Můžete si také zkusit hodit korunou. Principem je vhodit minci odrazem o stůl do kelímku, který by měl stát alespoň patnáct centimetrů od hráče. Kdo se trefí, vybere si, kdo a co má vypít.

I s hrací kostkou se dá užít zábava

S kelímky je možné hrát také hru s jednoduchým názvem Šest kelímků. Potřebovat budete šest prázdných kelímků, hrací kostku a alkohol.

Kelímky očíslujete a postavíte vedle sebe do řady. Každý z účastníků hry hází kostkou a určuje, co se do prázdných kelímků nalije. V případě, že je kelímek plný, musí jeho obsah vypít.

Hrací kostka se hodí také pro velmi jednoduchou hru, jejíž princip spočívá v prostém házení kostkou. Podle toho, jaké číslo padne, pije buď druhý, třetí, čtvrtý, nebo pátý člověk sedící napravo. V případě, že padne šestka, pijí všichni. Když padne jednička, hází se znovu dokud nepadne jiné číslo.

Zapojit můžete i hudbu

Lehkou přípravu vyžaduje hra Uhádni píseň. Principem je podle prvních patnácti vteřin, kdy písnička hraje, poznat, o jakého interpreta a píseň se jedná. Ten, kdo uhádne obojí, nemusí pít. Když hráč uhádne pouze interpreta, nebo píseň, musí vypít jednoho panáka. Když neuhodne nic, pije panáky rovnou tři.

Zábavu si užijete také s obyčejnou krabičkou od zápalek a hrou s názvem Bolívie. Do krabičky na hraně stolu postupně každý hráč cvrnkne tak, aby se otočila minimálně o 360 stupňů a podle toho, v jaké poloze zůstane, se rozhodne, kolik toho vypije.

Stejná plocha znamená, že si hráč jednou lokne. Opačná plocha krabičky znamená dva loky. Dlouhá strana krabičky pět loků a krátká rovnou deset loků. Pokud zápalky spadnou ze stolu, musí ten, kdo je shodil, vypít celý svůj drink na ex.

Autor: Karolína Ondrušková

Související články