Je to nechutné, nemoderní a zpomaluje to spermie. Většina žen má na slipy jasný názor

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
muz slipy

Zdroj: Shutterstock

Pokud byste se kterékoli ženy zeptali, zda má raději muže v trenkách, nebo ve slipech, pravděpodobně byste se dočkali jednoznačné reakce. Jen málokterá manželka upřednostní, když její muž chodí po domě v těsném spodním prádle. Většina upřednostní boxerky nebo trenky.

Některé ženy vám řeknou, že je jim to jedno, hlavně, aby se cítil pohodlně on. Jen málokdo vám ale bude s nadšením vyprávět o slipech. I když je mnoho mužů nosí, názory na ně jsou především negativní.

Má to řadu důvodů. A i když mnozí si nenechají do svého spodního prádla mluvit a ani po přemlouvání se nezmění, u většiny mladých mužů se už dnes dá očekávat, že se slipům vyhnou a vydají se pohodlnější cestou.

Vzpomínky na staré časy

Jedním z důvodů, proč jsou slipy v očích žen tak nenáviděny, jsou vzpomínky na to, jak se v nich promenádoval po domě jejich otec. Dříve boxerky nebyly tolik oblíbené a pánové nosili v podstatě všichni stejný model.

Bílé slipy, ve kterých bylo mnohdy vidět více, než jste si přáli, občas z nich něco vykouklo ven a po několikátém praní na nich byl vidět každý flek, protože bílá nikdy nezůstávala úplně bílá.

Z těchto vzpomínek mají dnes dospělé ženy, které mají doma manžela, trauma. A tak, i když už se dají pořídit slipy různě barevné, a dokonce se vzorem, mnohé upřednostní, když si jejich partner oblékne trenky.

Podle ladbible.com je navíc prokázáno, že ženy vnímají boxerky na mužích více sexy. Je podle všeho jedno, jak vypracované tělo chlap má, pokud bude pózovat v těsných slipech, kazí to dojem.

I pro samotné pány to podle mnoha žen musí být nepohodlné a řada z nich uvedla, že je to nehygienické, protože se muž musí během několika minut tam dole šíleně zapotit. A málokterý z pánů se sprchuje třikrát denně.

Nošení slipů má negativní vliv na plodnost

V minulosti si vědci všimli, že muži pracující v teplejším prostředí, kde se více zapotí, mají častěji problémy s plodností. Proto probíhalo mnoho výzkumů, které měly přijít na to, co skutečně spermie zpomaluje.

Nejprve se odborníci snažili oddělit muže podle prostředí nebo denní doby, v kterou pracovali. Jenomže výsledky byly rozporuplné a příliš toho neřekly. Nakonec si ale lidé povšimli, že se mění v závislosti na jedné věci.

Podle webu newyorker.com začalo lidem docházet, že muži, kteří do práce chodili v upnutém spodním prádle, mají s plodností problémy, zatímco ti, kteří nosí volnější boxerky, jsou ve většina případů bez starostí.

Vliv na to podle vědců měly hned dvě skutečnosti. První byla ta, že v upnutých slipech se muži více zapotili a teplé prostředí, jak se ukázalo, spermiím neprospělo. Druhým důvodem byly samotné slipy, které mnohdy muže škrtily dole natolik, že docházelo k poškození orgánů, a tím pádem ke zpomalení spermií či úplné neplodnosti.

I když dnes jsou už i slipy vyráběny tak, aby nikde neškrtily a byly pohodlnější než dříve, může tohle nebezpečí přetrvávat. I to je jeden z mnoha důvodů, proč ženy dají přednost pánům v trenkách a boxerkách.

Zdroj: newyorker.com, melmagazine.com, ladbible.com
Autor: Shani Maiová

Související články