Zdrcená Lucie (52): Synovy kryptoměny mi zničily život!

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Lucie (52) je rozvedená matka samoživitelka, která nám před časem poslala do redakce svůj příběh o svém synovi Petrovi (21), který ji přivedl na mizinu. Za vším stálo, jak zdrcená matka Lucie tvrdí, šílenství z poslední doby, zvané Kryptoměny. Kryptoměna je digitální měna, která má nepodloženou hodnotu a slouží zejména ke spekulativním účelům. Zatímco její zastánci tvrdí, že Bitcoin bude v blízké budoucnosti sloužit jako normální platidlo, ti ostatní, uvědomělí lidé, s tímto „fenoménem“ neztrácejí čas a řeší důležitější věci.

Petr byl vždy normální a veselý kluk, který vždy rád zkoušel nové věci, píše Lucie.

Asi před půl rokem za mnou přišel s nápadem, že jeho kamarád těží bitcoiny a vydělává majlant, vůbec jsem nechápala, co tím má na mysli. Za našich mladých let se všichni vyhýbali tomu, aby šli těžit do dolů a vydělali si pár šupů a teď mi můj syn vypráví o těžbe Bitcoinu a ohromých výdělcích? Co to má být?

[do_widget id=colormag_featured_posts_slider_widget-22]

Když jsem se dotazovala podrobností, vysvětlil mi, že ona „těžba“ probíhá na počítači přes speciální program, kterému samozřejme jakožto zdravotní sestřička nerozumím.

Kryptoměny? Raději normální práce

Syn se mi celý večer snažil vysvětlit, jak kryptoměny fungují a další podrobnosti, ale z toho jsem moc moudrá nebyla. Jediné, co mě zaujalo, byla informace, že se touto „těžbou“ dají vydělat zajímavé peníze téměř bez práce! Jako matka samoživitelka a zdravotní sestra k tomu jsem peněz moc neměla, proto jsem ráda uvěřila tomu, co mi Petr vyprávěl.

Lucie bývala šťastná žena, to už teď kvůli kryptoměnám neplatí

Jediné, co bylo potřeba k této práci, bylo připojení k elektřině a počítač. No co, elektřinu stejně platíme a počítač máme, tak proč to nezkusit! Pomyslela jsem si. Abychom ušetřili, napojili jsme celý systém na Petrova kamaráda, který nám měl vše spravovat.

Celý rok jsme pak čekali, kolik peněz nám celý proces vydělá peněz! Zálohy za elektřinu jsme platili celý měsíc jako obvykle a vše vypadalo dobře, než před zapojením těžících nástrojů.

Jednou ráno, když jsem pila kávu, přišlo roční vyúčtování na elektřinu. Málem jsem se zadusila, když jsem viděla účet, který byl na 196 000 Kč !!!! Volala jsem hned synovi, co to má znamenat! Syn nevěděl, ale jeho kamarád ano. Zapojil celý systém tak, aby spotřebovával celou elektřinu nám, ale kryptoměny se těžily na jeho účet!

Nám nezbylo nic jiného, než oči pro pláč! Celý rok jsme čekali, snili o hezké dovolené nebo novém autu, ale všechno je teď pryč! Účet za 196 000 Kč nemám jak zaplatit, na právníka, který by mi pomohl samozřejmě také nemám a Petr se k placení nemá už vůbec! Můj život se stal noční můrou, hrozí mi exekuce a vystěhování a to vše jen kvůli kryptoměnám a Bitcoinu!

A co vy? Znáte někoho, komu zničily kryptoměny život? Nebo je snad zničily i vám?

Tvojechvilka.cz

Související články