Přechody

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení

Často se díváme na kalendář dnů jako na pouhý symbol plynutí času. zapomínáme, proč jsme na této Zemi. zapomínáme, že existuje důvod všech bolestí a zápasů. Zapomínáme, že jsme byli přivedeni na Zemi, abychom se něco naučili. (Lynn V. Andrews)

Život je řada přechodů. Některé jsou významné a oslavované rituály, které nás vedou k zastavení a uznání těchto významných přechodů v životě. Tím, že věnujeme pozornost těmto zvláštním obdobím změny, si začínáme více uvědomovat své místo v životě.

Přechod do dospělosti je zvlášť významný. Člověk nemůže zůstat stále dítětem. Jsou odpovědnosti, jimž musíme čelit a konfrontovat se s nimi, máme-li se stát celistvou lidskou bytostí. Odmítnutí rituálů přechodu vás může zbavit veškeré odpovědnosti, ale také vám odepře plnohodnotný život.

Život se pohybuje dál a nikdy nestagnuje. Život nemůžete zastavit. Je jako řeka, do jejíchž vod nelze vstupovat okamžik od okamžiku na stejném místě. Musíme se učit jít s proudem a nedovolit svému odporu, aby našemu životu postavil překážku.

Važte si cesty, přechodů, zatáček a obratů, všechno jsou to stadia vašeho života.

Zdroj: Převzato z knihy 365 receptů pro duši od Dr. Bernie S. Siegela, vydalo Nakladatelství Pragma v roce 2010

Zdroj Foto: Pixabay

Související články