Jaký typ muže tě přitahuje?

od Nikola Jaroschová
   5 minuty čtení

Jsou to stejně staří vrstevníci či zajíčkové, kteří doposud nepoznali bojiště lásky, a kteří se rádi nechají zasvětit do tajů něhy a milování? A nebo tě naopak zlákali poměrně starší partneři, jež milují rozvážně a moudře; nabízí ti mnohem víc, než by ti dokázal dát jakýkoliv jiný  mladíček?

Nebo chceš získat srdce nevšímavce, jež tě ignoruje, i když jsi mu kdysi byla tak po chuti? Otoč se k němu zády a klidně si zaflirtuj s jeho nejlepším kamarádem, možná  mu konečně docvakne, o jak báječnou holku asi přišel…

Nebo se snad každou chvíli zakoukáš do zadaného muže? Je sice pravda, že ti nepřitažlivější už někoho mají, ale pokud svojí ženu skutečně miluje, má s ní šťastný a spokojený  vztah, jen těžko ji opustí! Dopřej mu i ty to štěstí a poohlídni se po někom jiném!

Vždyť po světě kráčí spousta atraktivních, zajímavých mužů, a možná že mezi nimi je i ten tvůj vyvolený…  všichni v sobě ukrývají něco z povahových rysů intelektuála – umělce, baviče, nedbalého, dobrodruha, gentlemana či playboye… a všechny tyto prvky se navzájem  mísí stejně jako barvy na malířské paletě a vytváří ojedinělá umělecká díla…

A to je dobře! Protože my ženy tak máme příležitost vybrat si z davu mužských toho, který by nám a našim potřebám nejvíc vyhovoval… ostatně tak jako samotný život je o kompromisech, tak i při výběru „doživotního“ partnera je třeba spodní příčky žebříčku hodnot malinko pozměnit a vychutnat si se zvoleným protějškem  první krůčky zamilovanosti.

hansome

Ale pozor! Vezmi nohy na ramena před muži, jež si libují v pěstěné kráse, v přelétavosti, v bohatství či prabídné pověsti, ale pokud i ty hledáš lásku na jednu noc, nemusíš chodit zas až tak daleko. Je málo mužů, kteří řeknou ne, neboť jak se říká, muži v tomto směru jsou odlišní než my ženy, a dokáží snáze oddělit lásku od sexu, sex od lásky.

Možná za to mohou jejich geny, které se přenesli z dávných dob – pravěku, snad je to díky tomu, že jsou to právě oni, co nemusí pod srdcem devět měsíců nosit dítě. Snad proto se k této skutečnosti staví tolik odlišným způsobem.

Proč muži dávají přednost chvilkovým známostem před trvalými? Toť otázka! Proto si před těmito muži dávej velký pozor, a pokud ti nejde čistě jen o sex, vyhni se jim obrovským obloukem a poohlédni se po jiném, daleko vhodnějším kandidátovi…

 páv – svobodný muž

lev – snoubenec

osel – ženatý muž

 

Intelektuál – umělec 

„Neviditelným světlem lásky bude jeho pohled jasnější a prožitek hlubší. V hloubkách podvědomí se tísnily nové síly, které ho poháněly do práce, dávaly mu tvůrčí radost, a ta byla čistá, něžná a vztahovala se na celý svět, na všechny lidi.“ (Cecilija Dinerová: Dívčí souboj)

Tento muž se často utápí ve svých myšlenkách, je stále zasněný a obrácený do svého vnitřního světa. Snadno se nechá strhnout k tvůrčí práci, aniž by stihl sledovat, co se kolem něj děje.

Na jednu stranu dokáže být citlivý, pozorný a neuvěřitelně láskyplný, ale jindy přes svoje výkyvy nálad až nepříjemný a nesnesitelný. Ve společnosti lidí se snaží být vtipný, zábavný a šarmantní, ale většinou to všechno pokazí jeho ješitná povaha a egoistické chování.

Co se týče lásky, je docela neškodný. Jelikož u něj dochází k vnitřnímu boji s velkými komplexy, nedostatky a křivdami páchanými vůči jeho osobě, chová se občas jako povrchní sobec navazující jen něžná přátelství s dívkami, aniž by po něm někdo požadoval láskyplná  vyznání,

 

Nedbalý

„Jinoch se stává mužem, když obejde kaluž, místo aby do ní vstoupil.“ (Platón)

Nás ženy přivádí k šílenství, a to zejména svým stylem  nedbalého oblékání jako např. zmačkaná košile, sešlapané boty, skvrny na mikině, natržené kalhoty atd. Prosím, omluv ho!

Těžko napravíš zvyky napáchané zanedbanou výchovou, radši je přehlížej, a odměnou ti bude jeho nesmírná laskavost a nadpřirozená schopnost vcítit se do tvých pocitů.

Dochvilnost a přesnost není zrovna jeho silnou stránkou. Jste spolu už dlouho, ale stále chodí pozdě? Nic naplat, starého čerta novým kouskům nenaučíš a co se týče včasných příchodů, to už vůbec ne!  Raději schůzky plánuj tak, abys na ně mohla přijít později, aniž bys ztrácela čas čekáním na svého opozdilce…

 

Playboy

„Až nebude koho čekat, zbude jen přebíhání od jednoho útočiště k druhému, noc bude útočištěm před denními starostmi a únavou, den bude útočištěm před noční samotou, samota bude útočištěm před společností lhostejných lidí, práce před odpočinkem a tak pořád dokola.“ (Cecilija Dinerová: Dívčí souboj)

Všechny ženy se mu vrhají kolem krku, náruče, některé se sami zvou do jeho postele, a toto vše bere jako samozřejmost a každodenní realitu. Je prostě žádaný, a sám o sobě to moc dobře ví! Není tedy divu, že si je sám sebou a svými kvalitami naprosto jist, a dává to i patřičným způsobem najevo tj. uvolněným držením těla, pohledem, co řekne vše, či palce nevědomky a nedbale zasunuté do kapes.

Pokud nechceš být nešťastná a podváděná, raději se tomuto typu muže vyhni, věrnost nepatří zrovna mezi jeho silné stránky. I přesto se ho nechceš vzdát, a chceš si získat jeho srdce? Nezbývá mi nic jiného, než ti držet palce, a podat ti pořádně velký kapesník na moře probrečených nocí, jež tě s ním čekají…

 

Bavič

„Je veselá. Její srdce jásá a právě to on potřebuje: rozkvět životního jara, děvče svěží a něžné, ušlechtilé a rozjásané jako šťastná láska. Ne, nemusí se přetvařovat.“  Cecilija Dinerová: Dívčí souboj)

Cítí se  dobře v každé společnosti, ať už se jedná o diskotéky, taneční zábavy, oslavy, nebo i o sportovní utkání, neboť chce za každou cenu být středem pozornosti. Svou vrozenou veselostí, pohotovým humorem a velkým množstvím vtipů je vždycky vítaným společníkem. Lehce si dokáže udělat legraci i sám ze sebe, poněvadž pro něho není absolutně nic svaté…ale pozor, nesnáší, když se někdo baví na jeho účet, natož aby ho zesměšňoval!

Tenhle muž si potrpí na uzavírání trvalých přátelství a přátelé jsou někdy pro něj důležitější, než-li schůzka s milovanou ženou. Jeho nakažlivému smíchu se sice nedá odolat, a i když má vždy po ruce nějaký dobrý vtip zahánějící i tu nejchmurnější náladu, přec budeš stále jen ta druhá, a to po přátelích a publiku, jež jsou k jeho srdci blíž!

handsome

Dobrodruh – kariérista

„Odejde navždy. V pokoji zavládne ticho. Všechno kolem bude mrtvé, i ona umře, protože to bude jako smrt – nebude slyšet jeho hlas, jak je zabraný do práce a zapomíná na celý svět. Odejde navždy. Má ho poprosit, aby neodcházel? Ráda by to udělala, ale on neuposlechne.“ (Cecilija Dinerová: Dívčí souboj)

Tento muž bývá  velmi přátelský, společenský, pro ženy velmi zajímavý, stále s úsměvem na tváři. Není však všechno zlato co se třpytí, a i tenhle dobrodruh má své záporné stránky. Když volá práce, zapomene úplně na všechno, i na tu nejlepší a nejkrásnější ženu pod sluncem, jen aby se mohl věnovat růstu své kariéry.

Můžeš si být však naprosto jista jeho věrností, na to aby tě podvedl, by potřeboval více času, ale toho se mu díky práci vůbec nedostává…a i když je zamilovaný, věnuje se své práci se stejnou vytrvalostí, s jakou se jí věnoval, než tě poznal.

I když tě bude stále překvapovat novými, vynalézavými věcmi a nápady, říkat ti vše přímo a otevřeně, své práci zůstane věrný. Chceš-li ho i přesto získat, buď mu nejlepší společnicí, která nezkazí žádnou legraci a ponechá mu dostatek volnosti na všechny jeho pracovní i mimopracovní aktivity.

 

Gentleman

„Muži přece dokáží milovat ženy i s nimi mluvit. Nechápu, jak by je mohli milovat, kdyby s nimi nemluvili a nebyli s nimi přátelští a důvěrní. Jak by mohli?“ (Lawrence: Milence lady Chatterleyové)

Tenhle typ muže si přejeme potkat…  jestliže si ho ulovíš do svých sítí, určitě ti ho budou všechny ženy upřímně závidět! Pokud si potrpíš na to, aby se k tobě muž choval pozorně; pomohl ti vysvléknout a obléknout kabát, pomohl ti s židličkou, zaplatil účet jako pravý „gentleman“, jsi na správné adrese. Važ si ho! Pravých gentlemanů je na světě málo a jsou tak trochu na vymření!

Toužíš-li po romantické lásce, po něžném snění, po večerních procházkách, po koupání za úplňku, milování při svíčkách, přivaž si k svému boku tohoto mužíčka!

Zdroj: Magie lásky, Andrea Bátovská

Zdroj Foto: Pixabay

Související články