Víme, proč na něj neustále myslíte. Podle vědců za to může některý z těchto důvodů

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Myslet na muze

Zdroj: Shutterstock

Probouzíte se s myšlenkou na jednoho člověka a usínáte s myšlenkou na toho samého. Během dne se nedokážete soustředit na nic jiného než na něj. A přitom si možná myslíte, že k tomu nemáte jediný důvod. Pravda ale je, že nějaké „proč“ je tu vždy.

Je normální myslet na někoho, koho milujeme. Někdy jsou ale naše myšlenky zkrátka všudypřítomné a nedokážeme přestat. A co potom teprve ve chvíli, kdy pro nás daný člověk zdánlivě nic neznamená. Proč ho tedy nemůžeme vyhnat z hlavy?

Vědci přišli s několika přesvědčivými důvody, proč se náš mozek zkrátka nemůže zbavit myšlenek na jednu jedinou osobu. Některé z nich vás možná nepřekvapí, jiné vás ale určitě zaskočí.

Jste čerstvě zamilovaní

Pokud na někoho pravidelně myslíte, možná pro vás znamená víc, než jste tušili. I když budete sami sebe přesvědčovat, že to tak není, s chemií, která mezi vámi je, zkrátka nic neuděláte. Kdykoli toho člověka vidíte, srdce vám poskočí.

A když jste pak sami, máte pocit, že nic není správně. Jenže stále máte v hlavě myšlenku na to, že po pár schůzkách jste se přece nemohli zamilovat tak bláznivě. Pravda ale je, že přesně to je nejčastější důvod toho, proč na někoho myslíte.

Pokud se to děje, dejte tomu šanci a sejděte se znovu. Uvidíte časem, zda to mezi vámi může fungovat, nebo jestli se tentokrát váš mozek mýlil. Nic horšího, než že se z vás nakonec stanou jen přátelé, se stát nemůže.

Cítíte se sami

Občas, když se člověk cítí sám, například po nedávném rozchodu, jeho mozek se zkrátka upne k myšlence na jednoho člověka. Obvykle jde o někoho, kdo vám nějakým způsobem pomohl s problémy.

Může se ale jednat i o osobu, která je zkrátka populární a oblíbená, a není proto divu, že na ni myslíte stále, protože se o daném člověku pořád mluví. Čím osamělejší jste, tím větší máte tendenci se k němu takto myšlenkově upnout.

Možná s vámi manipuluje

Někdy si to člověk ani neuvědomí, ale může se stát obětí někoho, kdo s ním jednoduše manipuluje. Pokud na někoho myslíte příliš často, uvědomte si, jestli se o to on sám nesnaží. Píše vám často nebo se s vámi snaží sejít? Je to možná známka toho, že by k vám chtěl mít blíže, než v současné době má.

V takovém případě pak hodně záleží na tom, jak se k situaci postavíte vy sami. Pokud nemáte zájem se s daným člověkem vídat, snažte se ho ignorovat. A pokud je snaha navázat vztah oboustranná, není na co čekat.

Dejte si pak ale pozor na to, aby manipulátor nezůstal manipulátorem i ve vztahu. V takových případech pak dochází často k psychickému týrání, které je podle vědců mnohem nebezpečnější než to fyzické. Proto si dobře promyslete, s kým se hodláte dále sbližovat.

Snažíte se odvést pozornost od jiných myšlenek

Pokud člověk má nějaké povinnosti, snadno se nechá rozptýlit myšlenkami na něco jiného. Posledním důvodem, proč na někoho neustále myslíte, pak tedy může být snaha vašeho mozku přirozeně myslet na něco jiného, než právě máte dělat.

V takovém případě je jen těžké se soustředit a neexistuje úplně rada na to, jak se zbavit myšlenek. Možná jim proto zkrátka dejte přednost a s člověkem se sejděte. Vyčistíte si tím hlavu a povinnosti pak zvládnete na výbornou.

Zdroj: regain.us
Autor: Shani Maiová

Související články