Účinné rady, jak překonat neúspěch a nezbláznit se!

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Neuspech

Zdroj: Shutterstock

Každý z nás se v životě setkává s úspěšnými i méně úspěšnými okamžiky. Radost střídá smutek a úspěch střídá neúspěch. Ne nadarmo se říká, že je pád na dno součástí úspěšného plánu. Pokud se i vy právě potýkáte s nešťastným obdobím, čtěte dál a zjistěte, jak neúspěch překonat.

Poučte se z chyb

Není důležité, že upadnete. Důležité je, jakým způsobem dokážete vstát a poučit se z předchozího pádu. Chybami se člověk učí, řeklo by se. Ale pravdou zůstává fakt, že většina lidí dělá celý život stále stejné chyby neustále dokola a proto se v životě nikam neposouvají. S klidnou hlavou zanalyzujte, kde se stala chyba a zapište si to. Příště si na to dejte pozor a předešlému pádu ještě v duchu poděkujete.

Berte neúspěch jako výzvu

Neúspěch je součástí života a občas si ho prožije každý. Nicméně to není žádná tragédie, kvůli které by se mělo střílet. Zážitek neúspěchu by nás měl naopak více motivovat ke zdokonalování se a dalšímu tréninku.

Přiznejte svou chybu

To je klíčové. Nikdo se nerodí mistrem světa a je důležité si to přiznat. Pokud si přiznáte, že jste udělali chybu a s čistou hlavou se s tím vnitřně srovnáte, poté neúspěch snadněji překonáte. Nebojte se ani věc konzultovat s přítelem či přítelkyní, kteří budou mít na neúspěch zase jiný úhel pohledu, což může být také velice cenné.

Věřte si

I po prožití nepříjemných okamžiků je důležité si stále věřit. Vzpomeňte si, co jsou vaše silné stránky a co všechno jste doposud zvládli. Navíc oklepat se z neúspěchu chce jistou dávku zdravého seběvědomí a svědčí o správném charakteru. Už jen fakt, že čtete tento článek, naznačuje, že nechcete zůstat stát na místě a naopak se posunout vpřed. Bravo!

Zavolejte kamarádce

Podělte se s ní o to, co se stalo. Vybrečte se kamarádce do telefonu, vemte ji na kafe. Hlavně v době, kdy se nám život drolí pod nohama a nezažíváme právě radostné okamžiky, potřebujeme někoho, kdo nás pohladí, podpoří a řekne, že vše bude v pořádku.

Věřte na osud

Slova z úst Steeva Jobse často mrazila, ale bylo v nich hodně myšlenek. Jak řekl sám zakladatel nakousnutého jablka, pokud selžeme, znamená to, že  jsme ještě nebyli na úspěch připraveni. Co víc, další příležitost bude mít dvojnásobnou hodnotu než ta předešlá a otevře nám nové možnosti, které předešlé ztráty hravě předčí.

Autor: redakce

Související články