Tipy, jak být optimističtější: Není to jednoduché, ale stojí to za to

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Tipy optimismus

Zdroj: Shutterstock

Jak to jenom dělá, že má stále na tváři úsměv od ucha k uchu? Možná i vám někdy hlavou proběhla podobná otázka, když jste se setkali s člověkem, který vypadal, že ho jen tak něco nerozhází. Je logické, že jste se v duchu ptali sami sebe, jak to jenom dělá, a tiše si přáli dívat se na svět stejně tak pozitivně.

Udržet si pozitivní pohled na svět nemusí být v poslední době zrovna jednoduché. Každý z nás se potýká s určitými starostmi, problémy a neduhy, kvůli kterým máme kolikrát náladu pod psa a do optimistického úsměvu na rtech hodně daleko.

Jak je to s tou sklenicí…?

Když se mluví o optimismu, hodně lidí si vybaví ono rčení o sklenici s vodou. Zatímco optimisté ji vidí z poloviny plnou, pesimisté ji naopak vnímají jako z poloviny prázdnou.

Být optimistický a dívat se na svět „přes růžové brýle“ nemá pozitivní vliv jen na vaši náladu. Napadlo by vás, že být optimista může mít blahodárný vliv na vaše zdraví celkově?

Jaké jsou výhody optimismu?

Mít stále úsměv na rtech a v mysli dobrou náladu je skvělý způsob, jak udělat něco prospěšného pro své zdraví. Jaké jsou benefity optimismu?

Nejenže posílíte své kardiovaskulární zdraví a budete lépe spát, ale zároveň budete mít lepší vztahy, ať už osobní, tak pracovní.

Budete efektivnější při zvládání stresu, snížíte riziko vzniku rakoviny nebo cukrovky a jako třešničku na dortu budete mít i více přátel, protože každý se chce obklopovat lidmi, kteří srší pozitivní náladou.

Není to jednoduché, ale stojí to za to

Udržet si optimistický pohled na život není jednoduché – rozhodně ne vždy. Stojí to však za to, což sami poznáte na vlastní kůži, když se o to alespoň pokusíte.

Do dnešního článku jsme proto sepsali hned několik tipů, jak být ve svém životě optimističtější. Schválně minimálně jeden z nich zkuste.

Mějte svoji mantru

Najděte pro sebe mantru, která vám pomůže překonat náznak špatné nálady a negativního pohledu na život. Existuje jich několik, stačí si vybrat.

Arnold H. Glasow například pronesl, že nic netrvá věčně, tedy ani vaše potíže. Držte se toho a uvidíte, že věci rázem budete vnímat jinak.

Soustřeďte se na svůj úspěch

Když se nám něco povede, logicky máme dobrou náladu. Proto se zaměřujte na své úspěchy a na to, co jste dokázali. Nestyďte se pochválit sebe sama. Neposlouchejte svého vnitřního kritika, ba naopak se zaměřujte na to, co jste dokázali. Určitě toho nebylo málo!

Najděte svůj vzor

Není nic špatného na tom najít si pro sebe vzor. Někoho, kdo vás bude inspirovat. Rozhodně vás nenabádáme k tomu, abyste se po něm opičili.

Ale odkoukat užitečné názory, postoje nebo pohledy na věc určitě můžete. Může to být kdokoli – rodič, kamarád nebo kolega z práce. Zkrátka někdo, kdo vás bude inspirovat a motivovat.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články