Squirting, mokrý ženský orgasmus: Důvody proč po něm ženy prahnou

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Orgasmus

Zdroj: Shutterstock

Ženské tělo je schopné neuvěřitelných věcí. Jednou z nich může být i mokrý orgasmus, známý také pod termínem squirting. Pro někoho je naprosto nepředstavitelné, že by se zrovna jemu něco takového mělo stát. A pak jsou ženy, pro které je mokré vyvrcholení každodenním chlebem.

Proč mokrý orgasmus ženy tak moc láká a proč ho touží zažít? Ke squirtingu se pojí mnoho otázek. Pojďme si některé z nich zodpovědět.

Co je squirting?

Squirting, mokrý orgasmus nebo také ženská ejakulace – to všechno jsou pojmy pro velmi příjemné vyvrcholení neodmyslitelně spojované s výronem, často i pořádným výstřikem tekutin z ženského genitálu.

Jednoduše řečeno jde o orgasmus, který na rozdíl od toho klasického přináší i onen „mokrý aspekt“. Squirt se objeví bezprostředně před orgasmem nebo v jeho průběhu. Je velmi často spojován se silnými svalovými stahy, někdy dokonce až křečemi.

Nejsilnější orgasmus vůbec?

Ženy, které jsou schopny mokrý orgasmus prožít, o něm často hovoří jako o nejsilnějším orgasmu vůbec. A to je právě ten důvod, pro který po něm mnoho žen prahne. I ony totiž chtějí prožít něco tak intenzivního.
Jak vlastně vzniká?

Za mokrý orgasmus či ženskou ejakulaci může párový orgán známý jako Skeneho žlázy. Je to obdoba mužské předstojné žlázy a stejně jako prostata u mužů produkují Skeneho žlázy u žen tekutinu, když dojde ke stimulaci a následnému dosažení orgasmu.

Jinými slovy se jedná o ženskou obdobu mužského ejakulátu, ve kterém se logicky nenachází žádné spermie.

A kde se Skeneho žlázy nachází? Najdete je v těsné blízkosti močové trubice, často se udává, se že nachází velmi blízko onoho pověstného bodu G.

Dojde-li k sexuálnímu vzrušení, začnou Skeneho žlázy produkovat tekutinu. Při orgasmu tato tekutina odtéká buď močovou trubicí zpět do měchýře, nebo prostřednictvím ústí těchto žláz stříká ven.

Může mokrý orgasmus prožít každá žena?

Obvykle se udává, že ženského orgasmu dokáže dosáhnout jen 30 až 40 % žen. Někdo ale tvrdí, že to dokážou úplně všechny ženy, jen třeba ještě nepřišly na to, jak se správně stimulovat a dráždit, aby tento silný zážitek poznaly.

Příchod mokrého orgasmu ženy, které jej prožily, popisují jako náhlý tlak v podbřišku, který připomíná nucení na močení.

Zkušené ženy tento pocit rozpoznají a mohou sebe i partnera na blížící se spršku připravit.

Ale ženy, které s mokrým orgasmem zkušenost nemají, mohou být pocitem na močení natolik zaskočeny, že milování nebo masturbaci přeruší ze strachu, že by se mohly počůrat.

Zdroj: healthline.com, webmd.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články