Sečteno, potvrzeno: Tato barva vlasů a očí přijde mužům nejpřitažlivější

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Barva oci

Zdroj: Shutterstock

Někteří muži jsou unesení z modrých očí, jiní ze zelených, mnozí se nemohou vynadívat do očí čokoládových. Pár se jich ohlédne raději za krásnou blondýnkou, jiní za pohlednou brunetkou a někteří dají vždy přednost přitažlivým zrzkám. Jaká barva očí a vlasů je podle mužů ale ta nejpřitažlivější?

Mnoho lidí má za to, že prototypem krásy jsou blondýnky s modrýma očima. To ale není tak úplně pravda. Pokud má žena blond vlasy a tmavé oči, je to pro některé muže kontrast, který je dostává do kolen.

Zelené oči na zrzkách někteří přímo milují a jiní zase vyhledávají ženy, které mají jak oči, tak vlasy zbarveny havraní černí. Ani jeden z těchto příkladů ale není podle světových výzkumů kombem, které se nakonec ukázalo jako to úplně nejpřitažlivější.

Průzkumy internetové seznamky

Badoo je jedna z největších internetových seznamek, kde se dalo dohromady už mnoho párů. A to i na základě preferencí, které uvedli lidé při tvorbě svých profilů. Jenomže zatímco původně tyto informace měly pouze pomoci lidem najít si vhodného partnera, později získaly ještě jeden účel.

Badoo vytvořilo oficiální průzkum, ve kterém muži odpovídali na dotazy ohledně toho, jaké ženy se jim líbí. A omlouváme se, že zklameme všechny blonďaté dámy, ale celkem 60 % pánů odpovědělo, že nejpřitažlivější jsou brunetky.

33 % mužů si vybralo hnědovlásky, 27 jich dokonce odpovědělo, že ženy s temnými černými vlasy jsou ty nejkrásnější. Co se týče ostatních barev, blondýnky získaly 29,5 % a jen 8,8 % mužů odpovědělo, že se jim nejvíce líbí zrzky.

V otázce délky vlasů muži obvykle upřednostňují spíše dlouhé a rovné vlasy, pár by jich volilo také vlasy vlnité, ale jen minimum odpovědělo, že by dalo přednost ženám s krátkým sestřihem.

Několik mužů se přiklonilo k melírům nebo různým netradičním barvám vlasů, většina pánů ale očividně oceňuje přirozenost, nebo minimálně jednu ze základních barev vlasů. Kromě této otázky se Badoo zaměřilo také na preference v barvě očí.

Vede modrá

Ačkoli barvu vlasů muži upřednostňují spíše tmavou, ukázalo se, že u očí je to přesně naopak. Přes 40 % pánů totiž uvedlo, že je pro ně světlá barva očí mnohem více přitažlivá než oči temné.

Většina mužů uvedla, že se jim líbí oči modré, někteří dali přednost šedým a zeleným. Jen 30 % chlapů z celého průzkumu uvedlo, že jsou pro ně atraktivní černé oči a hnědé se umístily na posledním místě.

Ve výsledku to tak vypadá, že zajetý ideál krásy blondýnky s modrýma očima nebo černooké brunetky je vlastně nesmysl, který se tak zrodil neznámo kde. Dnes si pánové vybírají nejspíš úplně jinak než před lety.

Pokud má žena delší tmavé vlasy a k tomu jí v obličeji září jasně modré oči, je to ten neideálnější typ pro většinu z dotazovaných. Netradiční kontrast těchto barev je zkrátka pro muže známka ideálu.

Samozřejmě se však jedná pouze o průzkumy týkající se vzhledu, takže není třeba zoufat, pokud zrovna nesplňujete tyto podmínky. Kromě toho, že i váš typ se jistě bude někomu líbit, záleží více na tom, co má člověk v srdci, no ne?

Zdroj: thelist.com, Pinterest, yourtango.com
Autor: Shani Maiová

Související články