Přátelství mezi dvěma kamarádkami může být ošemetné. Jak si mezi sebou zajistit silné pouto

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Zenske pratelstvi

Zdroj: Shutterstock

Přátelství mezi ženou a ženou přináší nejedno úskalí. Ačkoli se na první pohled zdá, že holčičí kamarádství má jen samé výhody a mít po svém boku věrnou kamarádku je zkrátka jako splněný sen, je určitě potřeba dodržovat jistá pravidla.

Holčičí přátelství umí být silná a mohou trvat klidně celý život. Zároveň jsou ale často hodně komplikovaná a plná nástrah, kterým je lepší se vyhnout. Mít kamarádku, které můžete říci úplně všechno, kterou můžete vzbudit uprostřed noci nebo se u ní zjevit s flaškou vína i bez pozvání – to je zkrátka pohoda. Chcete-li ale, aby vaše přátelství fungovalo (a vydrželo), pak se držte základních pravidel.

Upřímnost za každou cenu

A to i tehdy, kdy to zabolí. Kamarádka je člověk, se kterým se máte cítit uvolněně a přirozeně. Je to také člověk, ke kterému můžete být otevřené.

Vzájemně byste k sobě měly být upřímné. A to dokonce i v okamžicích, kdy víte, že to tu druhou může bolet nebo jí můžete ublížit.

Být upřímná není potřeba jen tehdy, kdy si na sebe kámoška vezme fakt šílenou sukni a ptá se, jestli jí sluší. Ale i tehdy, kdy jde třeba o vztahy. Upřímnost je zkrátka základním pilířem kamarádství. A tečka.

Bývalí partneři jsou zakázané ovoce

Ono se sice říká, že zakázané ovoce nejvíce chutná, ale pokud nechcete přijít o kamarádku, se kterou se znáte třeba už několik let, pak si tu chuť nechte zajít.

Ano, existují výjimky potvrzující pravidlo. Jsou ženy, které si začaly s bývalými partnery svých kamarádek. Ale je to chození po velmi tenkém ledě.

Záleží na každé dvojici kamarádek. Některá přátelství tento krok dokážou ustát, jiná to může definitivně rozdělit. A stojí to za cen risk?

Tajemství se neprozrazuje

Pokud vám kamarádka sdělí nějaké tajemství, o kterém nebude chtít, aby se dostalo dál, pak byste to měli respektovat.

To samé samozřejmě platí i naopak. Ať už si řeknete cokoli zajímavějšího, o čem byste si rádi pokecali i s jinými kámoškami, tohle se prostě nedělá.

Nedovolte, aby se mezi vás dostal chlap

Bohužel, nejedno holčicí kamarádství ztroskotalo právě na tom, že se mezi dvě ženy dostal muž. To je vždycky velká zkouška každého přátelství.

Pokud si chcete kamarádství udržet, jelikož je pro vás důležité a nechcete o svoji kamarádku přijít, pak nedovolte, aby vás rozdělil chlap.

Lze mít vztah a na něm intenzivně pracovat a zároveň mít kamarádku, kterou kvůli partnerovi nebudete zanedbávat.

Autor: Karolína Nezbedová

Související články