Podezříváte ho z nevěry? Tyto situace by vám měly spustit výstražný alarm

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Nevera

Zdroj: Shutterstock

Už mnohokrát se stalo, že když se podváděný člověk po prasknutí nevěry ohlédl zpátky, bylo mu jasné, že partnerovo chování bylo minimálně podezřelé. Často ale na jasné signály přijdeme právě až tehdy, když je nepříjemné tajemství venku.

Možná i vy máte tu zkušenost, že vás partner podváděl a vy jste si vůbec ničeho nevšimli. A to i přesto, že nevěrníci se často chovají nevyzpytatelně a vysílají jasné signály, které můžete rozpoznat ještě před tím, než nevěra praskne.

Mění plány bez vysvětlení

Mění váš partner plány doslova z minuty na minutu a nedokáže pořádně vysvětlit, proč najednou musí v práci zůstat déle nebo proč jde na fotbal s kamarády místo jednou týdně hned dvakrát?

Někdy se stane, že se plány změní během chvíle. Je to normální a může se to stát každému. Když se to ale děje podezřele často, měli byste zpozornět.

Nemá chuť na intimní radovánky

Existuje mnoho důvodů, proč může dojít ke snížení sexuálního libida. Psychika, vyšší fyzická zátěž, mnoho starostí. To všechno jsou časté důvody.

„Podvodníci snižují frekvenci sexu doma, protože ho mají jinde,“ píše prevention.com. Jsou ale i případy, kdy naopak vyžadují daleko více milování než obvykle, a to jen proto, aby zakryli stopy nevěry.

Stále s telefonem v ruce

Dneska nikoho nepřekvapí, že telefony používáme prakticky pořád. Trávíme na nich hodně času, ať už sledováním sociálních sítí nebo třeba hraním her.

Sledujte svého partnera, jestli i on nemá v ruce mobil nepřetržitě. Pokud se do něj dokonce usmívá, bere si ho s sebou i do koupelny nebo na toaletu, pak zbystřete.

Podezírá vás

Podle psychologytoday.com je běžným signálem nevěrníka potřeba osočovat a podezírat toho druhého. Zkrátka v rámci hesla „podle sebe soudím tebe“.

Naráží na vás partner ve smyslu, že vás neustále podezírá, kde jste byli a s kým? Má narážky týkající se osočení, že určitě někoho máte? Dejte si pozor, aby se za tímto projevem neschovávala vlastní vina a špatné svědomí.

Přátelé se k vám chovají jinak

Není žádným nevídaným jevem, že při nevěře partnera jste to právě vy, kdo se o poměru dozví jako úplně poslední.

Přátelé podvodníka často vědí o nevěře hned od začátku a vaši vlastní přátelé se to pravděpodobně dozvědí mnohem dříve než vy.

To má za následek jediné, přátelé se začnou chovat jinak. Nechtějí to být oni, kdo vám ublíží zprávou o tom, že je vám partner nevěrný. Proto se vám mohou začít i vyhýbat.

Zdroj: prevention.com, psychologytoday.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články