Jak se vzpamatovat z rozchodu? Čas opravdu všechno nespraví

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Rozchod

Zdroj: Shutterstock

Máte za sebou rozchod? Pak určitě procházíte obdobím, kdy všechno vidíte v temných barvách. Plácáte se na místě, na nic nemáte náladu a všechno vás vytáčí. Zlobíte se sami na sebe, zlobíte se na všechny okolo. Máte pocit, že váš život skončil a nic už nemá smysl.

A víte co? Tohle je jen období. Období, které přejde. Ale chce to čas. Poradíme vám, jak se vzpamatovat z rozchodu a zvládnout tohle nepříjemné období s grácií. A nebojte se – nejste jediní, kdo si tím prochází a kdo má pocit, že rozchodem všechno skončilo.

Čím začít?

Hlubokým nádechem a výdechem. A to klidně několikrát za sebou. Uvolněte se a nechte proudit emoce. Je potřeba je ze sebe dostat. Chce se vám brečet? Vybavte se krabičkou kapesníků a klidně brečte. Nestyďte se za slzy. Je jasné, že to bolí. A všechno to musí ven.

Chce se vám křičet? Tak křičte. Zabořte hlavu do polštáře a dostaňte ten vztek ze sebe ven. A my víme, že ho máte a že se třeba i hodně zlobíte. Dává to smysl. Vždyť jste po rozchodu a člověk, kterého jste milovali, je pryč. To prostě naštve!

Všechno musí pryč

Možná jste toho spolu prožili tolik, že se vám ze všech těch vzpomínek až točí hlava. Svoji drahou polovičku vidíte úplně všude a úplně ve všem. Na fotce na nočním stolku. V dárcích, které jste dostali. V křesle, ve kterém dotyčná osoba s oblibou sedávala.

Vezměte velkou krabici a všechno, co vám toho druhého připomíná, vyhoďte. Zbavte se všeho, v čem ho vidíte. Buďte nekompromisní. Je konec? Tak se vším všudy!

Nebuďte na to sami

Po rozchodu nikdo nemá náladu s někým mluvit. Nejraději bychom někam zalezli a byli tam pěkně sami. A je to v pořádku. Ale být sami napořád? To rozhodně ne.

Jakmile přejde několik prvních dní, kdy budete vážně na dně, nemusíte se vyhýbat těm, na kterých vám záleží. Běžte ven s přáteli. Rozptylte se, užijte si společně strávený čas. Mimo čtyři stěny u vás doma, kde to na vás padá, přijdete na jiné myšlenky.

Dopřejte si čas. A pak do toho jděte znovu

Každý z nás se z rozchodu vzpamatovává jinak dlouho. Někomu to trvá měsíc. Jinému třeba měsíce dva. Dopřejte si čas na to, abyste tuhle informaci vstřebali. A je jedno, jestli to bude týden, dva, nebo měsíc.

A potom? Jděte do toho znovu! Neexistuje lepší lék na bolest po rozchodu než nový vztah. Nový začátek a nová příležitost. Nemusíte se o to ochudit jen proto, že jste se právě s někým rozešli. Cítíte se na nový start? Tak hurá do toho!

Zdroj: psychologytoday.com, iamexpat.nl
Autor: Nikol Kolomazníková

Související články