Má to cenu, nebo ne? Signály, které vám napoví, že váš vztah už nemá budoucnost

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Vztahy

Zdroj: Shutterstock

Když vstupujeme do vztahu, zpravidla s přesvědčením, že tentokrát už to bude napořád. Jakmile jsme zamilovaní, často máme tendence nebrat problémy až tak vážně. Ve vztahu také procházíme různými fázemi, které nás buď vzájemně posílí, nebo naopak odcizí.

Možná také vy právě teď figurujete ve vztahu, kde si nejste tak úplně jistí, jestli má, či nemá budoucnost. Máte-li pocit, že jako pár nefungujete tak, jak byste měli, ale stále se nemůžete rozhodnout, zda to ukončit, nebo ne, všímejte si následujících signálů. Pokud je ve vašem vztahu zpozorujete, je něco opravdu velmi špatně.

Chybí vám intimita

Intimní život je pro správně fungující vztah základním stavebním kamenem. Již mnoho párů se přesvědčilo, že jakmile to neklape v ložnici, nebude mít vztah dlouhého trvání.

A pozor: „Fyzická intimita není jen o sexu,“ upozorňuje bustle.com. Jde i o pohlazení, objetí, drobné doteky, které si vzájemně dopřáváte. Pokud tohle všechno chybí, je mezi vámi něco v nepořádku.

Dáváte přednost sociálním sítím

To je velký problém dnešní doby. Na chytrých telefonech totiž trávíme mnohdy až nezdravé množství času, často právě na úkor našich vztahů a partnerů.

Trávit čas zahledění do fotek jiných lidí místo toho, abyste ho trávili společně, je vždy nenápadný začátek konce.

Plánujete bez porady s tím druhým

Plánuje váš partner budoucnost, aniž by se zeptal na váš názor nebo se s vámi poradil, jestli souhlasíte? A vy mu vyhovíte, jen abyste ho nenaštvali?

„Ve vztahu mají budoucnost plánovat oba. Pokud se tak neděje a jeden je vždy zahnán do kouta či postaven před hotové rozhodnutí, je to špatně,“ varuje před dalším signálem nefungujícího vztahu howtoknowthis.com.

Nerespektujete se

Jedním z hlavních pilířů vztahu jakéhokoli druhu je respekt. Člověk, který si vás neváží, není schopen vás ani milovat.

Máte-li pocit, že vás partner nerespektuje (nebo pociťujete nulový respekt vy k němu), pak je to celé špatně a váš vztah spěje ke svému konci.

Zažíváte stereotyp

Aby vztah mohl fungovat, je potřeba na něm neustále pracovat. A pracovat na něm musí oba partneři, jinak to nejde.

Pokud ale vztah dospěje do bodu, kdy začne být stereotypní a začne stagnovat na jednom místě, oba partneři se dříve nebo později unudí až k rozchodu.

Zdroj: howtoknowthis.com, bustle.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články