Jednoduché tipy, díky kterým si obohatíte vztah a budete spokojenější

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
obohatit vztah

Zdroj: Shutterstock

Vztah v době pandemie prochází těžkou zkouškou. Už více jak rok jsme většinu času zavřeni doma bez sportovního či kulturního vyžití. Tradiční rande v restauraci nebo v kině je nyní tabu. Ať už jste spolu s partnerem pár měsíců nebo několik let, přinášíme vám tipy, které vám mohou vztah zpestřit.

Hledat recept na šťastný vztah nebo dokonalé manželství neexistuje. Jsou tu ale drobnosti, které spokojené páry denně dělají, a díky tomu jim vše klape jak hodinky.

Komunikace jako klíč ke štěstí

Mluvit, mluvit a zase jen mluvit. I když toho máte přes den až nad hlavu, každý večer s partnerem mluvte. Zjišťujte, jaký měl partner den, co ho naštvalo i potěšilo. Skutečně se o něj zajímejte a uvidíte, že předejdete nedorozuměním, která při mlčení a domýšlení mohou nastat.

Pokud vám na partnerovi něco vadí, promluvte si o tom s ním. Pokud ho budete pomlouvat u kamarádek, vůbec si nepomůžete. Otevřená komunikace je klíčem ke spokojenosti obou partnerů.

Budujte společné zájmy a buďte spolu

Nemusíte být s partnerem každou volnou chvilku a sdílet s ním úplně všechny koníčky, které má on nebo vy. Klidně můžete trávit čas odděleně a nenutit toho druhého do něčeho, co ho moc nebaví.

Najděte si ale společný zájem, který budete sdílet a rozvíjet. Je jedno, jestli se jedná o hru volejbalu nebo koukání na oblíbený seriál.

Každodenní kolotoč povinností od práce, úklidu domácnosti, dětí či vaření, nás nutí ukotvovat se ve stereotypu. Zkuste ho čas od času narušit a zajít si na rande. Projděte se městem, zahrajte si karty, udělejte si domácí kino nebo si zajeďte na brusle.

Fyzický kontakt i smích

Dopřávejte si fyzický kontakt. Tím nemáme na mysli jen sex. Ale po příchodu domů či odchodu z něj si dávejte pusu. Objímejte se u televize nebo během vaření. Objímání navozuje v mozku pocity bezpečí a jistoty.

Společný smysl pro humor je jedním z udávaných kritérií pro volbu partnera. Každý se chce přeci smát a najít společný humor, který ostatní nemusejí chápat, ale vám zlepší náladu, a který je prostředkem ke spokojenému partnerství.

Autor: Martina Drudíková

Související články