Jak se z toho všeho nezbláznit? Toto pomůže, když vám dojdou síly

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
muz stesti

Zdroj: Shutterstock

Žijeme v době, kdy pořád někam spěcháme. A ne jenom my, také všichni okolo nás. Diář máme zaplněný na týden dopředu, a tak se celkem přirozeně může stát, že nám dojdou síly. Je to přirozené, člověk není stroj, aby mohl pořád něco dělat. Když jsme unavení, často se dostavují také nepříjemné pocity a myšlenky. Jak se tomu vyvarovat, se dočtete v tomto článku.

Udělejte si den volna

Je to ta nejjednodušší rada a také ta nejvíc účinná. Stejně, jako si plánujete svou práci, školu a jiné aktivity, tak si naplánujte odpočinek. Nemusíte zrovna jezdit někam na dovolenou, ale stačí si vynahradit jeden den jenom pro sebe.

Můžete se ho strávit například pozorováním svých oblíbených filmů, čtení knih nebo procházkou v přírodě. Každopádně si udělat den tak, aby si váš mozek i vaše tělo mělo šanci odpočinout.

Naučte se říkat ne

Všichni chceme stíhat všechno. Pořádně si neumíme přiznat, že všechno nemůžeme stihnout. Když po nás někdo něco chce, tak kývneme, i když už nám na to nezbývá čas. Kvůli tomu se přetahujeme a necítíme se dobře.

V momentě, kdy se takové stavy dostaví, je dobré si přiznat, že jste taky jenom člověk a nemůžete zvládnout všechno, i když byste třeba rádi.

Vybírejte si

Máme příliš mnoho možností, a tak se kolikrát využijeme všechny možnosti najednou. Máme strach, že bychom o něco přišli. Člověku se hodně uleví, když si začne vybírat jenom to, o co má opravdu zájem.

Chvalte se

Málo kdo se umí pochválit. To, že všechno stíháme je pro nás samozřejmostí, ale když na něco čas nezbyde, jsme na sebe naštvaní.

Co to zkusit obráceně. Buďte na sebe hodní a pochvalte se za to všechno, co zvládáte. Dodává vám to více energie a budete se cítit o sto procent lépe, než když si budete akorát nadávat za to, co jste nezvládli.

Autor: redakce

Související články