I muži předstírají orgasmus. Proč a jak to dělají?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Predstirani

Zdroj: Shutterstock

Často se říká, že ženy dokážou být pořádné herečky a za dveřmi ložnice mnohdy předvádí hotové divadlo. O předstírání ženského orgasmu se toho napsalo i napovídalo mnoho. Co ale předstírání mužského orgasmu? O tom už jste slyšeli?

Je to opravdu tak. I muži se umí tvářit, že právě prožili úžasné vyvrcholení, a přitom ve skutečnosti k žádnému orgasmu nedošlo. Proč to muži dělají. A hlavně…jak?!

Jak muži předstírají orgasmus?

Tahle otázka určitě hlavou proběhla i vám. Možná si neumíte představit, že vůbec lze předstírat mužské vyvrcholení, které se přece neodmyslitelně pojí s ejakulací.

U žen se to pochopit dá, protože ty nemají u dosažení vrcholu žádný doprovodný jev a snáze tak mohou předstírat, že už se tzv. dostaly do cíle. Ale co ti muži?

Muži předstírající orgasmus nejčastěji využívají přítomnosti kondomu. Která žena by se těsně po aktu chtěla pídit po tom, kolik hmatatelných důkazů se skrývá v použitém prezervativu? Jasně, asi žádná.

A právě na to muži sází. Muž jednoduše předstírá vyvrcholení, sehraje divadélko a potom kondom rychle vyhodí, aniž by si jeho partnerka čehokoli všimla. A v tom je celé kouzlo.

Proč předstírají?

V závěsu za první (nyní již zodpovězenou) otázkou přichází další. Proč vůbec mají muži potřebu orgasmus předstírat? Ženy se k tomu nejčastěji uchylují proto, aby nebyl jejich partner zklamaný, že je nedokázal uspokojit.

Nebo také proto, aby již milování skončilo. Ale jak to mají muži? Vždyť předstíráním by byli jen sami proti sobě, ne?

Důvodem, proč se muž rozhodne předstírat, že dosáhl orgasmu, může být nějaký zdravotní problém. Někteří muži nemohou dospět vrcholu, tak ho raději předstírají, než aby dali partnerce najevo, že jim to prostě nefunguje.

Někdy za tím stojí i snížené libido, kvůli kterému se muži prostě nedaří dosáhnout cíle. I tehdy raději volí cestu předstírání než přiznání, že je něco špatně.

Jak se zachovat, když odhalíte předstírání u partnera?

Zatímco některé ženy se nikdy nedozví, že jejich polovička orgasmus předstírala, jiné na to přijdou. Třeba náhodou, ale přijdou na to. A tehdy přichází třetí otázka: jak se zachovat?

Rozhodně je na místě situaci řešit. Neútočte na svého partnera, nic mu nevyčítejte a rozhodně se mu nevysmívejte. Opatrně se ho zeptejte, zda má nějaký problém. Společně se snažte najít řešení. Buďte mu oporou.

Zdroj: livescience.com, dama.cz, everydayhealth.com
Autor: Karolína Nezbedová

Související články