Důvěřujte, nežárlete a buďte pozorní. To je lék na opravdu silný vztah

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Partneri

Zdroj: Shutterstock

Silný vztah s partnerem není vždy samozřejmostí. Někteří lidé jsou si tím, co mají, až příliš jistí. Pak se diví, když se jim po několika letech rozpadá manželství. Na vztahu mezi mužem a ženou je třeba pracovat průběžně. Jenomže co přesně to znamená?

Člověk by měl se svým partnerem neustále pracovat na zdokonalování vztahu, aby si mohl být jistý, že nějaká drobnost později nerozhází všechno, co celé roky budoval. Někdy to není snadné, ale pokud budete spoléhat zkrátka jen na to, že vás partner nikdy neopustí, nakonec zapláčete.

Co přesně dělat, aby byl váš vztah silný? Jakým způsobem se chovat, jaká pravidla nastavit a jak získat jistotu, že to, co máte, je skutečné a nemůže to skončit jako lusknutím prstů? Poradíme vám několik zásadních triků.

Důvěra

Důvěra je ve vztahu důležitá. Ukažte svému partnerovi, že mu věříte. Zkuste následovat jeho rozhodnutí, a pokud se ukáže jako špatné, uklidňujte ho, že špatně si může vybrat kdokoli.

Nekontrolujte ho, nechte mu volnost, on sám by se vám měl přiznat s tím, kde a s kým byl. Pokud to neudělá, projevte o něho zájem, protože by si jinak vaši důvěru mohl vyložit jako lhostejnost. Zeptejte se, jak se měl a co dělal, on sám by se měl rozpovídat více.

Dejte ale pozor, aby vaše otázky nepřerostly v něco, co bude považovat za přehnanou kontrolu. Je třeba myslet vždy především na to, že každá emoce se může rychle změnit v jinou, pokud jí bude více nebo méně.

Pozor na žárlivost

Pokud se váš partner s někým stýká, možná začnete trochu žárlit. A zdravá žárlivost může vztahu prospět, protože ukáže vašemu partnerovi, že o něj stojíte, že se bojíte, abyste ho neztratili.

Jenomže je potřeba si dát pozor na to, aby žárlivost nebyla přehnaná, abyste ji neprojevili v nějakou nevhodnou chvíli. Pokud se vám něco nelíbí, mluvte o tom se svým partnerem přímo a v soukromí. Netahejte žárlivost na rodinná setkání nebo na akce, kde opravdu není vhodné mluvit o vážných věcech.

Buďte pozorní

Ve vztahu je důležité vnímat každé slovo, které váš partner řekne. Mnohdy totiž i po několika letech vztahu lidé přehlížejí to nejdůležitější. To, co váš partner doopravdy chce. Málokdo ve skutečnosti touží po drahých dárcích k narozeninám.

Pokud budete pozorní a svého přítele či přítelkyni budete denně plně vnímat, určitě budete znát všechny jejich touhy a přání. A někdy jsou to maličkosti, kterými jim uděláte radost. Možná právě to, že uvidí, jak moc je posloucháte, jim vykouzlí úsměv na tváři.

Neupadejte do stereotypů

Pokud žijete stále stejné dny, brzy se to vám nebo vašemu partnerovi omrzí a budete hledat něco nového, něco, co jste ještě nezažili. Snažte se proto neuvést váš vztah do stereotypu.

Kdykoli to jde, překvapujte svou polovičku něčím novým, vymýšlejte výlety, společné aktivity, zvěte přátele. Zařiďte to tak, aby každý nový den byl něčím, co si budete v rámci svého vztahu ještě dlouho pamatovat.

Samozřejmě neexistuje žádný oficiální návod na to, jak si partnera udržet. Pokud ho srdce táhne jinam, dříve či později se to projeví. Ale pokud budete vztah podle našich rad pravidelně posilovat, šance na spokojený život s milovaným po vašem boku budou vysoké.

Zdroj: inspiringtips.com, militaryonesource.mil, yourtango.com
Autor: Shani Maiová

Související články