RECENZE: Tarot magické přítomnosti: Výjevy všedního dne!

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Tarot někdy bývá nesrozumitelný, protože jeho symbolika je tak starodávná, symbolická… a jen těžko se začátečníkům může interpretovat do všedních dnů a běžných životních situací. Tarot magické přítomnosti je MODERNÍ, ukazuje běžné situace našich životů. A hlavně emoce, jakožto ženu mne dokonce některé výjevy zabolely ještě předtím, než jsem si přečetla, jaký je význam karty. Vyčerpání maminek, přemíra povinností, stoický klid, který potřebujeme při řešení sporů okolo nás.

Chcete-li s tarotem začít, tohle je dobrá volba, protože nás uvrhne rovnou do významů, které dnes a denně zažíváme.

IMG 20191208 113322

IMG 20191208 113322

IMG 20200219 162138

IMG 20200219 162138

Ale nebojte se, není to jen o odvrácené stránce ženské role

Ačkoliv jsem si jí jako první všimla, protože právě ty karty, které jsou trošku negativní a stresující, jsou nejvýraznější, rychlé, v pohybu a ty emoce z nich jen prýští. Den blbec nebo den, kdy se nám vůbec nic řešit nechce, to máme asi každý. Je tu ale i dost (a většina) karet, které jsou klidné, vyjadřují moudré výjevy z našich životů, různé všední souvislosti. Autorka Poppy Palin nabízí skvělé výklady všech karet pak v knížečce. O každé si můžete cokoliv přečíst, popisuje výjev na kartě, popisuje emocionální myšlenkové pochody, které u těchto situací můžeme mít, a pak spojuje klasické tarotové významy s praxí, což je excelentní práce. Najednou tak i zkušený znalec tarotů ožije, protože je to celé velmi osvěžující a sem tam napadají Poppy Palin skvělé myšlenky, různá řešení, různé souvislosti.

Výrazněji to pak pocítíte, když si karty spojíte, když tu bude hrát roli více karet.

Přesně mířeno na dnešní dobu!

A obrázky jsou takové pastelkové, řízné, vzdušné, pro mne osobně nejsou moc příjemné, ten styl je syrovější a asi to nebudou karty, ke kterým bych tíhla nějak srdečně, ale v jednom jsou nenahraditelné. Když chcete říznou odpověď na všední den, když chcete vyložit doslova polopatě svůj život a nemáte zájem o žádnou zbytečnou symboliku nebo hledání ve vlastním nitru a intuici – sáhněte po TAROTU MAGICKÉ PŘÍTOMNOSTI.

V těch barevných obrázcích je chaos, ale čím déle se na ně díváte, tím více vidíte to, co potřebujete. A někdy pomůže i ta zvláštní pichlavá bytost, která na každé kartě má svůj význam. Působí na naši intuici, možná někde někam ukazuje, možná zvýrazňuje. A nejednou se mi stalo, když karet bylo víc, že ukazovala na výjev na kartě vedle. A trefila do černého!

Jen těžko budete hledat karty, které umí lépe rozmotat klubko všední přítomnosti. Na ty ne úplně fajn časy tady jsou i dost účinné a dobré odpovědi…

Mění ji na magickou přítomnost.

Na odpovědi.

A já dodávám, že vás to bude bavit.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com, 2019

 

 

Související články