Kundaliní jóga jako cesta k harmonické duši i zdravým zádům

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Těhotenství a porod, špatné postavení páteře, zátěž – to vše nám dává základy k něčemu, co rozhodně nechceme. Problémy se zády. Často pak stres dokoná dílo zkázy a suneme se směrem k chronickým problémům. A k nespokojenosti. A ono to není jen o tom, že bolavá páteř bere chuť  k životu, ale ona ji skutečně bere. Bere nám energii.

Pokud chceme páteř srovnat (i cvičením), musíme si uvědomit, že je třeba srovnat i psychiku. K tomu autor přináší také dobré tipy, většinou zaměřené na rozvíjení pocitu štěstí a vděčnosti.

A takhle to všechno začalo…

Bůh měl dlouhou chvíli, a tak přemýšlel, co s tím. Pak začal tančit. Tančil tak divoce, že začal ztrácet drobné částečky své Podstaty – jako kapky potu z něj odletovalo nekonečné množství malých Božských duší. Nakonec přestal tančit a zůstal stát obklopen všemi dušičkami. Řekl: „Děti moje, vydejte se na úžasnou cestu ke mně. Vybavím vás všemi vlastnostmi, které na tuto cestu potřebujete. Zažijete neuvěřitelné množství skvělých věcí. A až se vrátíte, budeme všichni bezvýhradně blaženi.“ Dušičky nebyly zrovna nadšené, když zjistily, že mají být po celou cestu odděleny od Boha a odkázány samy na sebe. „Nemusíme se vydávat na cestu k Tobě,“ říkaly. „Už u Tebe jsme. A chceme u Tebe zůstat! Tady se nám líbí nejvíc.“ Nechtěly se podvolit, ani když Bůh slíbil, že je ani na okamžik nespustí z očí. Nakonec Bůh prohlásil: „Každá z vás dostane na cestu jednu kadeř mých vlasů. Dokud ji nebudete potřebovat, bude ve vás stočená spát. Když ji ale probudíte, dovede vás kdykoli zpátky ke mně.“

kundalini

kundalini

obratle kundalini joga

obratle kundalini joga

A tak tady na  Zemi jsme proto, abychom postupně nacházeli kusy Boha v sobě, sebe samé a své životní poslání. A pocit vděčnosti nás k tomu přiblíží lépe než cokoliv jiné.

A tímto malým povídáním také ochutnáváte první z mnoha příběhů, které autor vypráví, své zkušenosti, svou moudrosti, to, co se naučil od svých učitelů. Chvíle, kdy přijal své duchovní jméno. A kdy zcela svůj život oddal józe. Tyto příběhy mají neopakovatelnou atmosféru, která dělá z knihy něco výjimečného. Všechna témata jsou podrobně rozepsána, přitom je kniha celkem útlá a vůbec bych se nezlobila, kdyby to byla pořádně tlustá bichle.

Přesto – je v ní naprostý základ v ohromném množství. Kdo kundaliní jógu zná, asi nejvíc ocení zopakování cviků, dozví se něco nového a seznámí se s úžasnou aurou autora.

Kdo nezná, získá perfektní základ.

Co se dozvíte?

  • Cviky s obrázky pěkně popsány pro každou část páteře (duše)
  • Zjemníme se i povídáním o čakrách
  • Mantry, mudry nám prohloubí účinky na tělo a duši
  • Propojíme se i s jednotlivými živly, jejichž procítění nám dá pocit celistvosti

Za čtyřicet dní prvního cvičení začnou vaše oči zářit? Pak jste na dobré cestě….

Program na tři roky?

A kdo bude chtít se do toho pustit více, kniha nabízí maximum: tříletou cestu svou vlastní páteří. I takto lze Kundaliní jógu pojmout.

 

Vydalo nakladatelství Alferia, 2021, https://www.alferia.cz/kundalini-joga/

 

Související články