KNIHA: Přírodní antibiotika a antivirotika v kuchyni: Co s ní v praxi?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Milé dámy, v kuchyni máme v rukou neobyčejný nástroj k ozdravení sebe i své rodiny. Koření. Octy. Ingredience nejen k vaření, ale třeba i provonění domácnosti.

Kniha představující nám tyto dary domácnosti z pohledu obsahu různých antivirotických či antibiotických látek se určitě hodí, protože ve výsledku může přinést:

  • lepší rozhled a přehled o tom, co máme vlastně doma ve spíži
  • cílené míření a kořenění jídel, zařazení některých zdánlivě drobností do jídelníčku a tím zlepšení zdraví

Mne třeba velmi zaujal ume ocet, který jsem do té doby neznala:

„Umeboshi jsou malé japonské švestičky, obsahující velké množství vápníku, hořčíku a železa, enzymů a vitamínů. Ocet se z nich vyrábí naložením na dva roky do dřevěných sudů s příměsí soli…“

Tento druh octa ozdravuje trávení, doporučuje se pít čajovou lžičku s vodou každé ráno. Působí velmi zásadotvorně, působí jako vzpruha pro organismus a odstraňuje pocit fyzické únavy.

Vyzkoušeno a musím říci, že není to nic moc chuťově, ale po pár týdnech jsem zjistila, že potřebuji další  lahvičku ume octa. Nějak jsem si na ni zvykla a tělo zažádalo, že mu to dělá dobře.

Ovšem naprosto bombastickou chuť dodává troška octa polévkám, omáčkám. Takže nejen pro ozdravné účely, ale i DO KUCHYNĚ.

IMG 20201019 092223 kopie

Ume ocet se mi stal tím, co symbolizuje celou knihu.

Najdete to, co s vámi bude souznít, co potřebujete, nebo co vzbudí vaši zvědavost. A pak začnete objevovat další a další krásy….

… tymiánu, vinného octa, zázvoru, brusinek, zázvoru, vonných olejů a medů…

Budete zvědavější při návštěvách obchodu se zdravou výživou, budete zpestřovat jídelníček a pochopíte, jak moc jsou některé potraviny komplexní a jak cenné pro náš organismus jsou.

Autoři se také zabývají obecnými informacemi o kvalitě potravin, jestli bio nebo nebio, nahlížejí do historie koření, vyvrací mýty a seznámíte se i se základními látkami v koření a potravinách jako jsou třeba hořčiny, pryskyřice, flavonoidy – a co v našem těle působí.

Terapie duše, terapie těla…

O autorech:

Autoři Josef Jonáš a Jiří Kuchař vybrali naprostý základ přírodních antivirotik a antibiotik, které lze poměrně snadno použít v domácích podmínkách. Ač základ, je to kniha košatá a bohatá, protože neopomíjí ani stará tradiční léčiva (zmiňuje staré bylinkáře, mihne se nám tu Janča, Mattioli, Paracelsus, Dietrich a jiní – což dává starobylý a poctivý knižní punc), přičemž seznamy a pojednání jsou osvěženy o všechny ty novinky, které se k nám poslední léta dostávají a které stejně jako já potkáváte v obchodech. A které mají také své místo.

Knihu koupíte na: https://www.eminent.cz/kniha/640_prirodni-antibiotika-a-antivirotika-v-kuchyni

Související články