RECENZE KNIHY: Splnění snu: Jak s pomocí internetu vytvořit pravidelný příjem

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Máte schopnosti, které chcete zpeněžit? Můžete prodávat šperky, založit si kavárnu, pracovat na dálku, dělat naprosto cokoliv a tady dostanete návod na to, JAK SVÉ PODNIKÁNÍ DOSTAT MEZI LIDI – to vám ukáže tato kniha, a hlavně přinese i tu pro nás ženy nudnou, řemeslnou práci a dobré marketingové tipy, jak o sobě dát vědět. Zrovna na to se netěším, ale co se dá dělat – sebepropagaci musí dělat jak malířka, tak kadeřnice nebo majitelka kavárny.

Tato kniha vám postaví sny na vlastní nohy.Nečekejte ale zázraky, nýbrž pořádnou učebnici, která vás zaúkoluje nejen fakticky, ale především mentálně. Pořádně prověří vaše zapálení, tisíckrát si odpovíte na otázku, jestli právě tomuto jste ochotni zasvětit život a pak…. Bude na řadě pořádná dávka řemeslné práce, za kterou tady velice děkuji, protože z vlastní hlavy bych ji nevymyslela.

A především:

  • tipy jsou přehledné a jasně dané (upravené i pro český trh)
  • můžete si vybrat svou vlastní zábavnou formu těchto „nudných kroků“
  • vyhnete se opakování chyb, které už byli stokrát udělány jen proto, že neznáte prostředí

Protože sny se neplní zadarmo. Bankovní účet se neplní zadarmo.

Pasivní příjmy? Co to je?

Ač k tomu název knihy možná svádí, autorka se zabývá i mnoha zdánlivě vedlejšími možnostmi, jak zpeněžit své nápady. Redakční úpravy se postaraly i to, že sem tam nahlédnete i do rybníku českého a zjistíte, jaké jsou přesně možnosti na malém českém trhu. Nízkonákladové příjmy, pasivní příjmy – to jsou potom nápady, jak zpeněžit něco kolem svého podnikání, co by vás možná tak úplně nenapadlo. S menší investicí získat finanční prostředky. Tady se každému hodí něco jiného.

Nejen propagace, ale hlavně sebeuvědomění

Hodně času autorka věnuje poznání a sebereflexi, důležitým otázkám a návodům, díky kterým přijdeme na ten základ. VĚDĚT, CO MÁTE RÁDI, ČÍM SE CHCETE ŽIVIT – a pak se do toho pustit.  Protože jen tak jsme sami pro sebe dostatečně sebevědomí, že jsme ochotni se pustit do cesty, která bude plná porážek a nepohodlí. Ale také prvních úspěchů. Musíme mít ten vnitřní motor, který si v průběhu první poloviny knihy ujasníte. Teprve to nám vygeneruje nadšení se do toho pořádně opřít a mít 12 měsíců na rozjezd.

Proč právě 12 měsíců? Začtěme se…

Je to doba dost krátká na to, aby se dala podrobně naplánovat, a zároveň dostatečně dlouhá na uskutečnění nějakého cíle. Během jednoho roku se můžete zamilovat, změnit kariéru, procestovat svět, mít dítě, vyhrát v loterii nebo zbankrotovat. Za dvanáct měsíců si můžete úplně změnit život, to vím, to se mi povedlo. Není to totiž žádný nukleární fyzika, je to právě ta jednoduchost, která mě překvapila.  Pokud vás tato kniha přiměje aspoň k tomu, že přehodnotíte své záliby a schopnosti, své sny a cíle, které chcete dosáhnout, je to začátek. Budu ale přirozeně mnohem šťastnější, když mi za rok napíšete, že už můžete odpočívat a dělat jen to, co vás baví.

Přestaňte snít – začněte žít!

Potřebujeme ale také pořádný kus sebepřesvědčení, píle a nezdolnosti. Sny se neplní zadarmo.

Knihu najdete ZDE: https://www.ifp-publishing.cz/zivotni-styl/jak-s-pomoci-internetu-vytvorit-pravidelny-prijem-za-12-mesicu/

Vydalo nakladatelství IFP Publishing, www.ifp-publishing.cz, 2019

Související články