Miluj svůj život 2021: Nástěnný kalendář k čaji a kávě

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Určitě si všichni přejeme, aby rok 2021 byl šťastný. Šťastnější a lepší než ten minulý. Možná máme i chuť být víc sami se sebou, něco v životě změnit, protože nazrál čas. Považuji kalendář Miluj svůj život 2021 za takovou dobrůtku, zákusek ke všednímu dni, který nám dá do každého dne naději, že smíme důvěřovat životu.

Některé měsíce se budeme věnovat svému odpuštění, některé dětské hravosti (v létě, to se hodí) a  v několika měsících se stáváme tichými pozorovateli svého života, života druhých a možná se více učíme vnímat – a zpracovávat vnitřním způsobem informace kolem nás. Vyčistit se od nutkavých myšlenek, které vedou jen do bludných kruhů.

Mám tento kalendář již několikátým rokem a vždycky je v něm nějaký směr, a tento rok nejvíce vnímám to ticho, objevování vlastních silných stránek, kterým bude doufám přáno i v tom, aby byly realizovány. Aby se svět a osud otevřel naší proměně a nabídl nám nové životní podmínky.

Pro zajímavost, rok 2020 jsem vnímala jako rok, ve kterém se bude hodně uklízet, budeme tlačeni k opuštění nefungujícího a k prozření. Možná to tak skutečně je, i když bych nerada paušalizovala, protože v tuto chvíli přicházet o své nejzákladnější jistoty, rozhodně není o světle na konci tunelu. V tomto směru ale rok 2021 vypadá skutečně lépe, je zaměřen přesněji na budoucnost, takže nezbývá než věřit, že bude mít pravdu.

Všední dny okořeněné tématy kalendáře Miluj svůj život, celý ten proces uvědomování si moudrosti, kterou tak často zapomínáme, jsou pro mne velmi důležité. Potřebuji si někdy připomenout, že je správné cítit vztek, že je dobré odpustit, že je dobré něco risknout nebo se zastavit a odpočinout si u čaje s vlastními stíny. Že i hravost není špatná a nehodna dospělého, ale že si můžu hrát.

Lehké, milé, s bujícím životem – který prýští jak z obrázků Lucie Ernestové, tak i ze slov, či spíše z emocí a závěrů a vnitřního klidu, která tato slova inspirována moudrostí Louise L. Hay, vytváří.

IMG 20201013 101409

IMG 20201013 101409

IMG 20201013 101429

IMG 20201013 101429

miluj svuj

miluj svuj

Takhle to bude vypadat v lednu:

POZORNOST

„Můj život se skládá z malých i velkých radostí. Všímám si krásy světa kolem mne. Vnímám křehkost květů v rozpuku, lahodnost čokolády nebo dobrého vína, měkkost mé peřiny či dokonalost letu ptáka.

I v temných chvílích a zkušenostech nalézám světla naděje. Přijímám svět takový, jaký je. Vím, že posiluji to, čemu dávám pozornost.

Věnuji plnou pozornost tomu, s kým právě jsem.  Naslouchám jeho slovům a vnímám jeho pocity. Reaguji na jeho postřehy a názory. Malými i velkými gesty dělám radost sobě a lidem kolem sebe. 

Když jsem o samotě, tak se dokážu ponořit do sebe, naladit se na své emoce, naslouchat voláním a touhám srdce.“

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2020, www.synergiepublishing.com

Související články