Karty posvátné síly: Od úzkosti k sebevědomí

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Krásný citát na začátku knihy je o tom, že život prohráváte ve chvíli, kdy uvěříte, že v něm nic nemůžete udělat, že jste jen obětmi okolností vnějších, dramatických a zlovolně svévolných. Tak to ale není, Anna Stark sama prošla náročným životním obdobím plným strachu, úzkostí a panických atak, což je zdravotní problém, který skutečně dělá ze života peklo a o síle duševních i fyzických bolestí může mluvit jen ten, kdo je zažil. A tak měla spoustu důvodů se tomu postavit a nevzdat se své síly, protože právě takováto nemoc vás o sílu věřit, že něco máte ve své moci, velmi rafinovaně a důsledně připravuje.

Lidé se nejčastěji vzdávají své síly tak, že uvěří, že žádnou nemají….

                                                                                                              Alice Walker

Anna Stark vytvořila Karty posvátné síly s cílem poskytnout rady a ponaučení, které podpoří proces sebeuvědomování a uzdravování vaší cesty životem. Můžeme s nimi nejen vykládat na své problémy, radit se s nimi, inspirovat se jimi každý den, ale také je využít k meditaci, nebo si psát, co nás nad nimi napadne, takový deníček je prý velmi dobrým pomocníkem v rozhovorech s naší duší.

A kam je uložit? Do hedvábného nebo vámi oblíbeného šátku, kousku látky, a přiložit k nim kousek křišťálu. Má to význam a moc? Možná ano, ale rozhodně to přinese celému procesu výkladu karet kus úcty, rovnováhy a těšení se na každý výklad nebo čas, který s kartami strávíme.

Jsou něčím opravdu zvláštní, péči si zaslouží…

Jsou hluboké, tajemné a umí jít k jádru věci, ač někdy všechno zaobalí do pěkných slov, jindy naopak – vystřelí na vás tak jiný úhel pohledu, který vás sesadí ze židle. A co hůř – stejně si nakonec řeknete, že právě tohle jste moc dobře věděli, jen si namlouvali něco jiného…

A v tu chvíli vzniká váš vztah k těmto kartám. Ony vážně vědí úplně všechno.

Jaké jsem z nich měla pocity?

Ve výkladech pro druhé lidi, ve výkladových dnech, byly neoblomné, jasné a v podstatě jsem s nimi neměla problém, často mi našeptaly jednu odpověď do jediné věty, která byla jasně mířená. A podle ohlasů vím, že trefila na správné místo.

A já sama? Velký počet karet tu nabádá k opatrnosti, k tomu, abychom si odpočinuli, dali si čas, nespěchali, zapracovali na stresu – a je pravdou, že v tu dobu to bylo i moje velké téma. Abychom si rozvrhli síly a uvědomili si, kam v životě kráčíme. A to je obecně velmi důležité, přesto to množství karet, které zpracovává stres a uvádí do klidu, je tu nepřehlédnutelné. A to je dobře.

A že uměly naservírovat pravdu tak, že mi kolikrát vyrazily dech? To nebudu ani popisovat, ale ANO.

A díky nim jsem došla nakonec také k tomu, nač autorka zacílila. Probudit úžasné tvůrčí síly, uvědomit si svoji hodnotu a své výhody – a získat sílu a odhodlání to všechno v životě použít. Uvěřit, že máme právě takovou sílu, jakou potřebujeme k tomu, abychom žili.

O autorce: Anna Stark se zaměřuje na intuici a energii. Do tarotu se zamilovala v patnácti letech, vyrostla na vesnici v australském státě Nový Jižní Wales a už jako vnímala energie kolem sebe. Když se začala zajímat o duchovno, objevila svět paranormálních jevů, historii a sociologii. Své poznatky předává dál, posílena vlastním uzdravením z úzkostí a panických záchvatů. Ráda by lidem pomáhala pochopit, jak je uzpůsobena lidská mysl, zdraví, duchovní vývoj a nacházení rovnováhy mezi vším, co žijeme.

O ilustrátorovi: Louis Dyer je digitální umělec z Velké Británie. Jeho dílo je odrazem inspirativního lucidního snění, meditací a astrálních cest. Rád pracuje s digitální technikou, ale je i zručným tradičním malířem. Vodové, akrylové i olejové malby jsou jeho vášní. Chce inspirovat lidi svým uměním a pomáhat k uzdravení svými obrazy a představami, které v nás evokují.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2019, www.synergiepublishing.com

Související články