Kapesní základní tarot: Ideální pro ženy

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Chcete začít s tarotem? Rider Waite tarot je kartami první volby. Je totiž klasický, obecný, všechny další sady karet vychází právě z něho. A pokud je budete mít v této malé kapesní podobě, tak gratuluji, protože pro ženskou ručku je to ten nejněžnější dar. Mě přišly dokonce i roztomilé, ale to je dáno asi tím, že jsem ty větší formáty už měla hodně v oku a i v ruce. A přece jen – ty maličké se mi zalíbily natolik, že dnes už ani nevím přesně, kde mám ty větší odložené.

Rider Waite tarot ráda používám, proto můj pohled může být trošku zkreslený.

Tarotový slabikář

Jedno tomu všemu upřít nemohu. Dnešní moderní taroty povětšinou vychází právě z Rider Waite tarotu, je tedy dobré se v tomto základu naučit jak ty základní symboliky, obrazy, které pak už jen v dalších kartách mění podle tématu, a také se naučit, jakou energii ty které karty mají. Zajímavé potom je sledovat, jak jiné tarotové sady zdůrazňují třeba úplně jiné oblasti, ty, které Rider Waite nechává upozaděné. A to samo o sobě stačí k tomu, aby zvědavý člověk tarotu jako takovému propadl.

Je zajímavý, je to uspokojení zvědavých duší až do morku kostí.

IMG 20191102 104359

IMG 20191102 104359

IMG 20191102 104454

IMG 20191102 104454

IMG 20191102 104152

IMG 20191102 104152

Na co se hodí tento maličký kapesní tarot?

Vyložit si s nimi můžete úplně na všechno, naučit se základy a pochopit princip z i hlediska psychologie, astrologie a různých jiných souvislostí, díky kterým potom umíte s tarotem pracovat víc intuitivně. Můžete si vymýšlet otázky, ptát se a hloubat nad vlastním životem: můžete zkusit vykládat druhým.

Co vás Základní tarot naučí?

  • Pochopíte, že lidská mysl pracuje a funguje podle pevně daných pravidel. Život má většinou nějaké koleje, do kterých má sklony se neustále vracet. Je úžasné, jak je to to tady vidět a jak vám potom váš život tyto karty ukáží z různých úhlů pohledu.
  • Naučíte se základům astrologie, s ní totiž karty také souvisí. Nebo naopak, astrologie vám pomůže pochopit tarot zase z jiné stránky.
  • U výkladu rozhodně netrpíte, protože tady není špatných karet, je tu jen hledání východisek ze špatných situací a jejich pochopení. Do hloubi duše vás může něco bolet, to ano… ale pochopíte proč, což je samo o sobě úlevné.

Výklady pro vztahy? Nejčastější otázka!

Proč ne! Ale připravte se na pořádnou analýzu!

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2019, www.synergiepublishing.com

Související články