K.O sexu aneb Jak blaho vymýtit: Spolehlivý návod Benjamina Kurase

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Milé dámy, máte pocit, že muži už nejsou to, co bývali? „Peníze vám nekoupí štěstí? Nevíte kde nakupovat…!“ O tom ví něco bohatí a slavní. Ti, co mají. Ti co ne? „Pak my obyčejní smrtelníci často zjišťujeme, že ta nejkrásnější  krása už je vyprodána. Pak nám zbývá buď sebevražda, nebo celibát, nebo nabytí moudrosti, jež nám osvítí  takovéto pravdy: nejlepší cesta k povýšení chtíče na lásku je chtít někoho, kdo chce nás. K tomu si potřebujeme vytvořit estetiku jinou než playboyovou nebo se na tu playboyovou podívat jinak. Třeba takto: vždyť  i ona tahleta kráska bude za nějakých dvacet let možná tloustnout, vadnout a vrasknout. Jestliže si s ní do té doby nevytvoříme nerozlučné kamarádství, milující i všechny její vady (a hlavně ona milující ty naše), zažijeme pozdější zklamání, někdy i šok.“

Tak toto patří ještě do kategorie nadčasové. Ale když zabrousíme do groteskní podoby dnešní společnosti, tisícero pohlaví a ženy dobrovolně oblékající kalhoty společně s tím, co pod nimi má s správně být, muži netající se tím, že se chtějí na úspěšných ženách přiživovat…. Troufnu si říci, že kdyby se podobná kniha narodila o dvacet let dříve, šmahem by byla s úsměvem sešrotována se slovy, že něco tak šíleného se nikdy nemůže stát. A ejhle… najednou tu máme těch několikero pohlaví, vášnivé touhy mužsko ženské a žensko mužské dostávají na frak a mladí se rozhodují o tom, že budou raději asexuálové, protože se jim v tom bordelu nechce vyznávat. Ani se nedivím. Digitální sex jako nový fenomén. No, schválně si zkuste do těchto oborů zabrousit.
Je to symfonie se slovy, kdo má rád češtinu a vyjadřování, které potěší duši, sluch, oko – celkové vnímání rozmanité češtiny – tomu doporučuju Benjamina Kurase, jakoukoliv jeho knihu pojednávající o lidském společenství. O tom, jak se řítíme do záhuby, aniž bychom to tušili, o tom, jak je lidská duše manipulovatelná a chytráci vždy vítězí. A dobráci končí překvapeni někde na dně společenské skládky odpadků. Třeba.

Ovšem nejen K. O. sexu, ale i jeho další knihy (ciao sexu, mao sexu, tao sexu apod…) jsou peprnější nejen v tématu, ale i v jazyku, v úhlech pohledu, které se nerozpakují nahlížet pod pokličku nejrůznějším menšinám.
Jo a věděli jste, že některé ženy mají v zákolení obrovskou erotogenní zónu?
Tak už to víte…

Kromě nadhledu, vyvětraného mozku, úsměvu na tváři, pokývání nad zamyšlením nad dnešním světem, si odnesete i sem tam nějakou dobrou informaci.
Akorát tedy já nevím, co s tím, když jsem žena. No tak si asi zkusím pod koleno sáhnout sama, třeba se něco stane ?.
Berte ale tuto knihu prosím, laskavý čtenáři, jako zamyšlení nad absurditou pronikající do našeho světa, o které si doopravdy chci myslet, že dotyční jsou pouze slabého ducha a skutečně nedomýšlejí důsledky svého jednání. A také aktů a zákonů, které chtějí prosadit.
A pokud se vám bude líbit, jsem si jista, že patříte k té normální – doufejme – většině. Takže to s námi ještě není tak špatné!

Vydalo nakladatelství Eminent, 2019, www.eminent.cz
Kurasovy knihy najdete zde: https://www.eminent.cz/kniha/630_ko-sexu

Související články