Jan van Helsing: Dvě knihy, které vám neumožní si odpočinout

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Kdo se bojí Smrti? Ruce pryč od této knihy! Tak to jsou dva názvy knih Jana van Helsinga. U nás již vydal více knih, ale tyto dvě stály kdesi v počátečních letech jeho spisovatelské kariéry a stále budí zaslouženou pozornost. Mají několik společných vlastností, díky kterým si je buď zamilujete, nebo je odložíte. Asi nic mezi.

Nic odpočinkového!

Zatímco jeho nejnovější knihu Můj otec byl MIB bych klidně za odpočinkovou označila (je encyklopedií skrývaných teorií o historii lidstva), u těchto jeho prvních knih je pozornost opravdu utažená napevno od začátku do konce.

IMG 20200304 130811

IMG 20200304 130811

IMG 20200304 130904 kopie

IMG 20200304 130904 kopie

Kdo se bojí Smrti?

Publikace je fiktivním rozhovorem s temnou bytostí, která je průvodcem naším životem, ale také přechodem mezi životem a smrtí. Vystupuje tu v roli moudrého rádce, který už částečně vysvětluje princip žití na Zemi, princip toho, kdo nás tu ovládá a proč (tomu se autor věnoval více v dalších knihách), ale také tu autor často rozepisuje i své vlastní zkušenosti a vlastní životní příběh. To už se v jeho dalších knihách vyskytuje méně. Takže kdo chce poznat cestu Jana van Helsinga k tomuto typu knih, je toto skvělá první kniha. Ač je téma zdánlivě temné, ve své podstatě a v závěru nás vede k plnému prožití času, který na Zemi máme.

Ruce pryč od této knihy!

Tady už mysl zaměstnáme rozšiřujícím se vědomím toho, co se kolem nás děje. Tématicky se dotýká knihy předchozí, ale více rozvíjí smysl světového dění, jak to s námi vlastně je? Co se před námi tají? Jaké jsou lidské skryté možnosti, co se v nás utlačuje? A pokud vás tato kniha nenechá spát, tak směle sáhněte po jeho dalších titulech, protože tohle je jen zkrácená verze všeho, čemu se v dalších svých dílech autor věnuje podrobněji.

Čtení na dovolenou?

Pro někoho určitě ano!

O autorovi: Jan van Helsing (Jan Udo Holey) psal knihy o konspiračních teoriích, některé musel například v Německu a Švýcarsku i stáhnout z prodeje. V roce 2010 například vydal kniho o okultních praktikách zednářů, v dalších letech se pak v různých spouautorstvích věnoval dalším skrytým teoriím a tajemstvím. Například v roce 2019 knihou Můj otec byl MIB, rozsáhlá kniha vypovídající o tom, co vše „mužům v černém“ spadá pod kompetenci.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, www.anch-books.eu

Související články