Friedbert Becker: Hypnóza a metoda přímé komunikace s nevědomím

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Milé dámy… cítíte, že by to chtělo důkladnou duševní očistu po zátěžových časech, traumatu nebo prostě cítíte, že někde v sobě vláčíte prastarý balvan a nej a ne se ho zbavit? Právě pro takovou samoterapii je tato kniha jako dělaná.Závidíte lidem, že umí uhodit hřebíček na hlavičku? Nebo v sobě nosíte hořkost a trauma a řeči o tom, kterak si svými myšlenkami tvoříme život vám už lezou krkem?

Oboje je zcela pochopitelné. V obou případech bude minimálně zajímavá tato modrá kniha s horami na přebalu. Maximálně z ní vytěží ten, kdo si opravdu prochází nějakým traumatem, kdo se nemůže vymanit z kruhu myšlenek a chování, o kterém moc dobře ví, že mu neprospívají, ale nemůže si pomoct.

IMG 20201112 103203

IMG 20201112 103203

Kniha pro lidi, kteří si stojí na vlastním štěstí

Tak to je asi nevýstižnější podoba čtenáře, který dílo Friedricha Beckera ocení. Ale nechť se laskavý čtenář připraví na divokou jízdu, kde se bude často ošívat, často se naštve (i sám na sebe) a často se dojetím rozpláče. Přijde na to, kde v celé té rozlehlé mapě otázek a životních oblastí bude mít ta bolavá místa, kde místa, která jsou zakrytá jako Potěmkinova vesnice.

Metoda je jednoduchá – s tím souhlasím, v podstatě jde o pochopení toho, jak pracuje naše nevědomí a co se v něm ukládá. A pak o umění položit si ty správné otázky a po upřímných odpovědích vidět svůj život realisticky. Jednoduchost spatřuji v tom, že často jde skutečně o otázky, které umí uhodit hřebíček na hlavičku a které nás napadají jako první, leč naše myšlenky a strachy tyto otázky zasunou někam hluboko – a my se pak dokola plácáme v myšlenkových konstrukcích, které jsou tak moc mimo… cíl.

Samo-terapie, už jen při samotném čtení

Takže uvidíme sebe. Uvidíme ale také autorovy klienty a jeho vysvětlování jednotlivých otázek a oblastí. Můžete si knihu nejprve projít tak, jak je. Pochopit a navnímat styl práce. A podruhé se už věnovat jen sami sobě, i samotné čtení ale dokáže ťuknout právě tam, kde potřebujeme. Tak či onak, najdeme tu cestičky, jak zpracovat trauma (a to třeba i trauma z nevhodně vedených terapií), jak zpracovat úzkosti, panické ataky – dát sami sobě základ. Nebo získat díky tomu, že uvidíme, jak to chodí, důvěru v terapeuta, kterému se poté vložíme do rukou.

Friedbert Becker (*1955) je instruktor a majitel institutu Hypnose Institut Phoenix. Jeho knihy, vzdělávací videa a audia na téma hypnóza, mentální trénink, regresní terapie, práce s energií či vědění a praktiky šamanů jsou výsledkem jeho 40 letých zkušeností na poli tréninku hypnózy a mysli. Autor žije a pracuje od roku 2002 v Brazílii a Uruguayi.

Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2020, www.anch-books.eu

 

 

Související články