Diana Richardson, Janet McGeever: Tantrický sex a menopauza

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení

Je to období hluboké krize, znovuobnovení a spirituality. Nových možností, které jsou až fascinující rozkvétající silou, kterou žena nalézá. Ale i ty vnitřní krize jdou do nejsyrovějších hloubek.

Menopauza může být o období, kdy vylezou tak staré nánosy vzpomínek a traumat, že to vyrazí dech vašemu tělu i duši. Menopauza může být obdobím, kdy objevíte tak silnou svěží spiritualitu a otevřou se vám splněné sny, že vám to vyrazí dech. A nejspíš se stane oboje.

Či oboje máme k dispozici v době, kdy procházíme menopauzou, ale i mnoho let před ní…

Je to čas proměny, na kterou se kniha Tantrický sex a menopauza dívá hluboce, celistvě, do nejbolavějších částí ženské duše, do stesků, které tak silně pocítíte… i do uvolňujících pocitů, kdy z nás mohou spadnout okovy minulosti i uvědomění si, že naše tělo přirozeně ví, že něco nemusí…. A něco by mělo.

Tantricky sex a menopauza obalka

Tantricky sex a menopauza obalka

IMG 20191102 103737 kopie

IMG 20191102 103737 kopie

Budeme-li ho poslouchat, snáze najdeme rovnováhu.

A víte co? Podíváme se na nejzajímavější části….

„Ženy se pro muže stávají neodolatelnými a přitažlivými, když spočinou ve své vlastní přirozené ženskosti. A nejde o to, že některá žena to má a jiná ne. Tuto sílu má vrozenou každá žena bez ohledu na věk či vzhled a má i potenciál ji zažít.“

Píše se v části knihy, která se zabývá něčím, co nám může v první chvíli připadat neobvyklé. „Prsní meditace“, čili cílené (v knize velmi dobře popsané) zaměření pozornosti na oblast srdce, ňader. Často třeba platí, že pokud nás bolí před menstruací prsa, je to spojeno se srdeční nerovnováhou, bolí celá oblast, něco nám dere srdce… A rozehřátí, meditace a pozornost, kterou tuto oblast můžeme léčit a ohřívat – to má obrovský účinek nejen na naše zdraví, na vymizení bolestí, ale staneme se milujícími, hřejivými i ke svému okolí. Vždyť i ty děti objímáme tak, že spočívají na prsou. Hřejí? Hřejeme je? Skutečně do hloubi duše? Tuhle lásku a vyzařování sebe samé v sobě máme každá. I ta NEJUNAVENĚJŠÍ ŽENA nebo maminka.

Jsou to drobnosti, které postupně při čtení knihy dojdou, postupně uvidíte, že ať se ohlédnete za jakýmkoliv aspektem svého ženství, je vše dokonale vyváženo. A když není, projevuje se tak, jak projevuje – a vždy to má nějakou logiku. A že objevením a žitím své vnitřní ženy můžeme život obohatit nejen sobě, ale i druhým.

„Žena v menopauze instinktivně tíhne k tomu, aby si energii udržela uvnitř, aby už nevyhledávala vzrušení okolního světa, aby neplýtvala životní silou na zbytečné, nenaplňující prožitky. Její duše ji volá, aby se ponořila, ustlala si a prostě je byla. Už ji nebaví rozhovory beze smyslu, nemá důvod marnit čas ve vztazích, které postrádají hloubku. Její divoká duše ji hlasitě povolává do nekonečné lásky. Sice už nebude rodit děti, ale může porodit sebe samu, svůj nový život….

…Zpochybnění touhy plnit potřeby druhých, a to nejen v ložnici, ale v životě obecně, je pro mnoho žen obrovská změna, ale vyplatí se, protože odměna bude nepředstavitelná… Prázdný pohár nemá co dát, ale když je naplněný jasem vaší vlastní lásky, tak máte co nabídnout a o co se podělit.“

Pro úplnost. Kniha nás provede jak duševním zdravím ženy v menopauze, tak i tím fyzickým, v obou tématech máme možnost sáhnout si až na dno – v dobrém i zlém. Autorkám patří veliký dík za neskutečně komplexní prohlédnutí celého tématu a živé, čtivé, emotivní i prakticky použitelné, návodné čtení.

Čas na nový život, čas na sebe. Konečně! Čas naplnit pohár své energie tím, že pochopíme, do jaké životní etapy, nelehké i rozvíjející nové potenciály, vstupujeme.

O AUTORCE:

Diana Richardson se narodila v Jižní Africe. Vystudovala práva, ale brzy začala vyučovat techniky léčivých masáží. Stala se žačkou slavného indického mystika Osha a pronikla do tajemství tantry spojující sex s meditací. Toto je její osmá kniha o tantrickém přístupu k lásce a sexu. Je uznávanou expertkou na vědomé milování, kde se pracuje s energiemi využívanými už ve starých východních duchovních naukách, čínském taoismu a indické tantře. Jejím manželem a spolupracovníkem je Michael Richardson, mistr tchaj-ťi, s nímž vede ve Švýcarsku kurzy vědomého milování. U nás vydala Vědomé milování a Tantrický orgasmus pro ženy. www.loveforcouples.com

Janet McGeever je australská spisovatelka, která od roku 1999 pracuje jako psychoterapeutka. Přes dvacet let pracuje se ženami a s páry. Od roku 2012 je certifikovanou lektorkou transformačních kurzů pro páry Making Love manželů Richardsonových. Získala magisterský titul v oboru prožitkové a kreativní arteterapie a vytvořila kurz Čas ženy – stará moudrost pro moderní žen, který vznikl v průběhu psaní této knihy. www.janetmcgeever.com

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2019, www.synergiepublishing.com

 

Související články