Výcvik nebo chůvička. Aplikace, které by v telefonu neměly chybět žádnému majiteli psa

od Nikola Jaroschová
   3 minuty čtení
Zena psi app

Zdroj: Shutterstock

Pořídit si štěně či odrostlejšího pejska z útulku je velká radost, ale samozřejmě i velká starost. Čtyřnohého přítele je třeba nechat zvyknout na prostředí, ve kterém bude žít, nezbytná je ale také poslušnost. Svatá trojice povelů Ke mně, Čekej a Sedni by měla být samozřejmostí pro úplně každého psa.

S výcvikem, ale třeba i strachem z bouřek vám mohou pomoct mobilní aplikace. A díky jedné z nich si s vaším mazlíkem dokonce popovídáte i ve chvíli, když budete zrovna v práci.

Přečtěte si také: Chcete se konečně naučit cizí jazyk? Konec výmluvám, tyhle 3 aplikace vám s tím pomohou!

Dogo

Android, iOS/Zdarma (+ nákupy v aplikaci)/4,7*

Možností, jak trénovat vašeho čtyřnohého kamaráda, je celá řada. Můžete na to samozřejmě jít klasicky na cvičáku či při individuálních lekcích. Možnosti jsou samozřejmě i na internetu, sympatická je například Online psí škola, kterou vedou dlouholeté psí trenérky. Anebo zkuste mobilní aplikaci Dogo. Dostupná je pro Android i iOS a jejím cílem je nejen naučit vašeho psa poslušnosti, hlavně si s ním ale vybudovat lepší vztah a v neposlední řadě mu porozumět.

Klikněte pro stažení aplikace Dogo

Na každý den je tu pro vás připraveno krátké cvičení, které zabere pár minut, a chlupáč díky němu zvládne jak základní povely, tak i třeba vychytávky v podobě různých triků. Drobnou nevýhodou je, že je apka v angličtině, protože ale jednotlivá cvičení doplňují videa, orientace je i tak hračka. Dogo je v základu zdarma, což vám garantuje celkem 35 cvičení. A když budete mít štěstí na výhodnou akci, plnou verzi se 120 cvičeními můžete získat od 50 Kč na měsíc.

Barkio: Psí chůvička

Android, iOS, web, nositelná elektronika/Zdarma (+ nákupy v aplikaci)/4,4*

Dětskou chůvičku má v dnešní době asi úplně každý rodič, věděli jste ale, že existuje i chůvička pro domácí mazlíčky? Jmenuje se Barkio, je v češtině a vy s ní vašeho parťáka můžete nejen sledovat, ale dokonce si s ním také na dálku povídat, dávat mu povely či ho v případě strachu uklidňovat.

Stahujte aplikaci Barkio

Na Barkio je skvělé, že ke sledování zvířete nepotřebujete žádnou speciální výbavu jako obojky, čipy či kamery. Stačí dvě zařízení, která se mezi sebou propojí, jako smartphony, tablety, notebooky či chytré hodinky. Jedno zařízení zůstává doma a druhé si berete s sebou. Barkio pak umí nejen nahrávat videa v HD kvalitě, ale třeba vás také upozornit, když váš kamarád začne doma dělat neplechu. A mezi novinky pak patří sledování více mazlíčků, a to hned několika členy rodiny.

Sound Proof Puppy Training

Android, iOS/od 89,50 Kč/3,9*

Možná jste někdy přemýšleli, proč jsou někteří mazlíčci naprosto v klidu, když přijde na petardy, bouřku nebo hlučné, městské prostředí, a jiní začnou být nervózní už ve chvíli, kdy zaslechnou třeba štěkot v televizi. Tajemství tkví ve slovíčku socializace – domácí mazlíček si na nové zvuky musí zvyknout, aby se jich nebál.

Stahujte Sound Proof Puppy Training

Právě s tím pomůže aplikace Sound Proof Puppy Training, která je primárně určená štěňatům, hodí se ale i pro všechny senzitivní psy nebo jiné domácí mazlíčky, kteří mají z různých zvuků strach. A podle pozitivních recenzí opravdu funguje. „Tuhle aplikaci úplně zbožňuji. Jsem trenér psů a velmi často ji doporučuji svým klientům. I proto, že úžasně pomohla mému psovi se strachem z bouřek,“ napsal jeden z recenzentů v AppStoru.

Trénujte mazlíčka, neřešte data

Činnosti jako trénink pejska s pomocí videí, ale i jeho kontrola přes kameru, když zrovna nejste doma, nějaká ta data spolykají. Jestli je na ně váš současný mobilní operátor skoupý, není nic jednoduššího než přejít k SAZKAmobilu.

1 GB mobilního internetu tu startuje na ceně 17 Kč a data můžete také dostávat i zdarma. Pokud si dobijete za aspoň 300 Kč, získáte 1 GB mobilního internetu jako Odměnu za dobití. Mobilním internetem zdarma teď navíc vítáme i nové zákazníky. Když si do 31. 3. pořídíte novou SIM a aktivujete ji do 7 dnů, dáme vám zdarma rovnou 2 GB dat.

Objednávejte novou předplacenku s poštovným zdarma na tomto odkazu.

Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Související články