Milování ráno, nebo večer? Ani jedno! Nejlepší je to odpoledne

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení
Milovani odpoledne

Zdroj: Shutterstock

Zatímco někdo preferuje milování večer, jiný neodolá rannímu sexu. Oboje má rozhodně něco do sebe a každému se to zkrátka líbí v jinou denní dobu. Co ale milování odpoledne? To je podle některých vůbec nejlepší.

Zkuste si vzpomenout, kdy jste si na sebe s partnerem udělali čas během odpoledních hodin. Možná si vzpomenete hned, možná si taky nevzpomenete vůbec. My vás v dnešním článku přesvědčíme, že milování odpoledne je ideální úplně pro každého.

Proč se milovat odpoledne? My známe důvody

Možná patříte k lidem, kteří to mají nejraději večer. Možná naopak k těm, kteří mají největší chuť hned po ránu. Pak jsou tu i tací, kteří se dokážou na milování navnadit i uprostřed noci, klidně ve tři hodiny ráno. Nejlepší dobou pro sex je ale odpoledne. A my vám hned prozradíme proč.

Ani příliš brzy, ani příliš pozdě

Nejedna partnerská dvojice už narazila na to, že zatímco jeden měl chuť, druhý ne. Možná jste to taky zažili. Chtěli jste se s partnerem pomilovat večer, ale on už byl po celém dni příliš unavený. Nebo tomu bylo právě naopak, on po vás chtěl milostné radovánky po ránu, ale na vás to prostě bylo ještě moc brzo. Nedokázali jste se správně naladit.

Právě proto je milování odpoledne ideální. Je to totiž tak akorát, ani příliš brzy, ani příliš pozdě. Odpoledne už jste dostatečně dlouho vzhůru na to, abyste nebyli rozespalí, a zároveň ještě nepříliš unavení, abyste museli jít spát.

Podle odborníků je odpoledne vrchol sexuální energie

Podle Dr. Paula Kelleyho, vedoucího klinického výzkumu sdruženého v Oxford University’s Sleep and Circadian Neuroscience Institute, je třetí hodina odpoledne nejlepší čas na sex – pokud je vám kolem dvaceti. Dr. Kelley zjistil, že právě uprostřed odpoledne je vrchol sexuální energie, píše deník bustle.com.

Můžete si tím nahradit cvičení

Milování je často fyzicky náročnou záležitostí. Z toho by mohli těžit ti z vás, kteří třeba nemají náladu na cvičení, ale sexu se bránit nebudou. Odpolední milování tak můžete vyměnit za cvičení či jinou sportovní aktivitu. Půlhodinou sexu můžete spálit tolik kalorií jako půlhodinou běhu. A každý z nás dá určitě raději přednost sexu nežli běhání, co říkáte?

Boj proti stereotypu

Především v dlouhodobých vztazích a manželstvích bývá milování už takovou stereotypní záležitostí. Především pak proto, že to dlouholetí partneři zpravidla dělají v noci nebo ráno. Bojujte proti stereotypu tím, že si s partnerem dopřejete odpolední milování, i kdyby to měla být jen rychlovka. Uvidíte, že vám váš život najednou přestane připadat tak fádní.

Nahrává tomu hladina hormonů

Odpoledne je nejlepší čas na sex také proto, že je v našich tělech ideální hladina hormonů. To vám nahrává do karet, je to totiž ideální příležitost, kdy jste s partnerem oba dva stejně naladění a máte na to chuť.

Zdroj: bustle.com, psychologytoday.com
Autor: Nikol Kolomazníková

Související články