Zde je 5 varovných signálů toho, že žijete v nevyrovnaném vztahu. Pokud je pociťujete, je to cesta do pekla

od Markéta Krejčí
   2 minuty čtení
žena a muž

Zdroj: Shutterstock

Máte někdy pocit, že jste v jednom kole? Že všechny důležité věci, jako je domácnost, seznam úkolů, důležitá data, jsou jen na vás? V dokonalém partnerském soužití musí být jistá rovnováha. Oba partneři musí do vztahu přispívat obdobnou měrou. Jinak to může vést k frustraci a pocitu nedocenění na jedné straně. Pojďte se podívat na signály, které napovídají, zda opravdu ve vztahu taháte ze ten kratší konec.

Partner si nic nepamatuje

Už předem víte, že váš partner je tak trochu zapomnětlivý, a tak mu veškeré jeho povinnosti raději několikrát denně připomínáte: „Nezapomeň zítra vyzvednout dítě ze školky.“ „Dnes vyzvedáváš dítě ze školky.“ „Za hodinu vyzvedni dítě ze školky.“

Toto ale není správný přístup. Partner musí nést stejnou zodpovědnost ve vztahu jako vy a musí o něm také přemýšlet. Není v silách jednoho partnera být tím, který neustále myslí na vše a má vše pod kontrolou. Druhá polovička pak může lehce sklouznout ke známému: „A proč si mi to nepřipomněla?“

Jste vyčerpaní a pociťujete stres a úzkost

Nevyrovnaný partnerský vztah se podepíše i na vaší psychice. Cítíte se po celém dni úplně vyčerpaní? Máte pocit, že musíte udělat tisíc věcí?

Cítíte úzkost z toho, že byste mohli na něco důležitého zapomenout? Přijde vám nespravedlivé, že všechno zařizujete vy? To je špatně.

V takovémto případě by měl partner minimálně poznat, že se necítíte dobře a nabídnout vám nějaké řešení. A to takové, aby vyhovovalo vám oběma. Pokud se ovšem tváří, že se nic neděje, je to cesta do pekla.

Když jej nejvíc potřebujete, uteče

Jak se říká: „V nouzi poznáš přítele.“ A v krizi poznáš toho správného partnera. Může se jednat o zdravotní problémy, vyhazov z práce či jakoukoliv jinou tíživou situaci.

Partner se místo toho, aby vám nabídl podporu, stáhne, případně začne trávit více času mimo domov? Důvod je prostý. Je příliš pohlcen sebou samým, nedokáže unést, že jsou na prvním místě starosti někoho jiného. V tom případě je nejlepší jít o dům dál.

Za každou věc jej musíte chválit

Říct si v partnerství „děkuji“ a „není zač“ je určitě v pořádku. Problém je, když partner vyžaduje chválu za každou věc, kterou udělá, ačkoliv vy ji děláte téměř denně a bez jakékoliv odezvy.

Partner totiž nedokáže pochopit, že některé činnosti se dělají pro vztah a pro to, aby se oba partneři cítili dobře, ale má pocit, že je dělá pro vás. A to je špatně.

Máte všeho nad hlavu, a tak se rozhodnete „stávkovat“

Máte někdy pocit, že jste se z člověka stali jen chodícím plánovacím kalendářem? Sladit diář všech členů rodiny bývá dosti složité, do toho ještě oslavy narozenin, kroužky, lékaři, hlídání dětí a nic se nesmí zapomenout.

Není divu, že si jednou řeknete dost, přestanete vše plánovat a všem dokola něco připomínat.

Partner najednou zjistí, že neví, kam chodí děti cvičit, proč prošvihl svého zubaře a že zapomněl na sestřiny narozeniny.

Podle psychologů ale stávka není řešením. Partner se z něj spíše nepoučí, ale bude to považovat spíše za jakýsi podvod a dětinský truc. Podle odborníků je lepší si o všem v klidu promluvit.

Zdroj: Bustle.com
Autor: Markéta Světlá

Související články