Zdraví, nejcennější dar!

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Začíná pomalu podzim a pro mnohé lidi to znamení jediné – nemoc. Všude chodí lidé s kapesníky u nosu, lékárny se plní nemocnými a lékařské ordinace praskají ve švech. Přesto já podzim miluji. Hlavně asi proto, že patřím mezi ty šťastnější a chřipky a různá nachlazení se mi často vyhýbají.

Plískanice, vítr a lijáky patří k podzimu. Stejně tak jako v poslední době hodně narůstající epidemie chřipek a angín. Já úplně nejsem zastánce braní různých vitamínů na imunitu. Podle mě si každý organismus musí imunitu sám „vypěstovat“. Znám jednu hodnou paní lékárnici, která má dva syny. Oběma od mala – asi deformace z povolání, dávala vitamíny. Kluci také od mala hodně marodili, a proto jim vitamíny přidávala. A víte, na co pak za pár let přišla? Že právě kvůli vitamínům její chlapci byli stále nemocní! Proto než si koupím nějaké vhodné doplňky pro zdraví, tak si na tento případ vzpomenu a opatrně vybírám. Spíše si vždy koupím Lichořeřišnici, ve formě kapek. Tu mohu vřele doporučit! Nejen, že má skoro okamžitý účinek, mám to vyzkoušené na záněty močových cest, ale ještě i dobře chutná! A to je velká výhoda, hlavně pro děti!

V dřívějších dobách třeba taková antibiotika neexistovala a lidé se léčili jen bylinkami a mastičkami. Někdy se to povedlo, ale mnohokrát bohužel nezabralo vůbec nic. Ještě, že medicína jde stále dopředu!

Mnoho lidí na nachlazení používá zázvor. Myslím si, že v poslední době je zázvor hodně oblíbený. Mám jednoho kolegu, který si ho skoro denně strouhá do čaje. Samozřejmě jen v podzimních a zimních časech. Říká, že to je dobrá prevence. No nevím, stejně vždy, když je chřipková epidemie, chytí ji. Člověk, pokud se necítí dobře, tak by měl zkrátka zalézt do postele pod peřinu a nešířit nákazu dál. Jenže to je v dnešní době velký problém! Aby lidé nemarodili, tak zaměstnavatelé jim vyplácejí speciální prémie „za nemoc“ a pak se vše přechází a tím i vznikají různé epidemie. Skoro každý člověk totiž slyší na peníze. Což v dnešní době chápu! Ale každý by si také měl uvědomit, že zdraví je jen jedno a že ani zlatem ho nenahradíme!

Samozřejmě, že já jsem také několikrát přechodila nějaké to nachlazení, ale čím je člověk starší, tím si na sebe dává větší pozor. Aspoň já to takhle mám. Moje mamka také podcenila, že si její tělo stěžuje, stále si myslela, že všechno bude dobré, že je to jen jakási viróza. Po půl roce, kdy měla stále zvýšenou teplotu, se odhodlala jít k lékaři a ukázalo se, že trpí Crohnovou chorobou! Takže od té doby si už dává pozor, protože díky tomu, že vše nechala tak dlouho být, ležela skoro měsíc na ARU! Pro mnoho lidí to je odstrašující případ. Jenže, když vám dneska něco je a chcete se objednat na vyšetření, tak čekáte minimálně půl roku, než na vás přijde řada! Ale to je zase spíše zamyšlení do jiného článku, i když ke zdraví to také patří.

Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím. Tak na to pamatujte a zbytečně neriskujte a nepodceňujte to, když vaše tělo volá o pomoc.

Zdroj Foto: Pixabay

 

Související články