Chcete žít dlouho a blaze? Přestěhujte se do Japonska nebo Monaka

od Šárka Cvrkalová
   2 minuty čtení
japonsko

Zdroj: Shutterstock

V roce 2000 se lidé dožívali v průměru 66,8 let, v roce 2019 tomu už bylo 73,4 let. Nejen zdravý životní styl, ale také péče o tělo a mysl prodlužují délku života.

Kromě toho má vliv na dlouhověkost i prostředí, ve kterém žijeme. V jakých zemích se lidé dožívají nejvyššího věku?

Hongkong

Podle Světového přehledu populace má nejvyšší průměrnou délku života Hongkong, osmimilionová správní oblast Číny. Ženy se zde průměrně dožívají téměř 88 let a muži 82 let, takže celkový průměr se pohybuje kolem 85 let. Samostatné město a region sousedící s Čínskou lidovou republikou, má příznivé subtropické podnebí, a to je pro dlouhý život ideální.

Japonsko

Japonsko se pyšní nejdéle žijícím mužem na světě. Byl jím Džiroémon Kimura, který dosáhl věku 116 let a 54 dní. V Japonsku se klade důraz na stravu bohatou na zeleninu, mořské řasy a ryby. Důležité jsou i životní styl zaměřený na rodinu a komunitu a snaha o duchovní pohodu prostřednictvím cvičení, jako je taiči, jóga a dokonce karate, které mnozí popisují jako trénink pro tělo, mysl a duši.

Švýcarsko

I když Švýcaři konzumují až moc sýrů a dalších mléčných výrobků, vliv na stárnutí populace to evidentně nemá. Obecně si zakládají na pohybu a zdravém životním stylu. Kolem mají hory a jezera, a to vše utváří pocit všeobecné pohody.

Monako

Monako je proslulé svým bohatstvím, vysokým leskem, hazardními hrami a Formulí 1. Místní lidé mají perfektní zdravotní péči, žijí v přírodě a téměř celý rok jim tam svítí slunce. Středomořská strava a život bez stresu je jejich receptem na dlouhý, šťastný život.

Život v zahraničí je často spjat s cenou, kterou si většina lidí nemůže dovolit. Leda byste zkusili štěstí ve hře. Když večer trefíte hlavní výhru ve Sportce, můžeme vám garantovat, že pro vás bude stěhování hračka.

Zajistěte si vstupenku do losování o desítky milionů, které mohou být vaše už dneska večer.

Autor: redakce
18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Související články