Významné okamžiky

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení

Nejmenší věc s významem je v životě cennější než největší věc bez něho. (C.G.Jung)

Vzpomeňte si na dobu, která pro vás byla významná. Nepoužil jsem slovo příjemná nebo radostná, ale významná. Významné události jsou častěji méně příjemné, jsou bolestné nebo děsivé. Jindy jsou náhlým prozřením, které přináší hluboké vhledy do nitra a pochopení. Zpočátku se událost může zdát bezvýznamná a její plný dopad přijde později. Významné okamžiky nás soustřeďují na význam našeho života a na to, jak trávíme svůj čas.

Jak se tyto události stanou vašimi učiteli a rádci? Jaké jste se naučili lekce, které vás dovedly tam, kde jste, a k osobě, jíž jste se stali? Často nemáme představu, jak nás rozhodnutí a volby vedou ke zkušenostem, jež mění život.

Zeptejte se dnes, co vás motivuje, co dává vašemu životu smysl. Najděte odpověď, a najdete sebe. Ohlédněte se na smysluplné události, přemýšlejte o tom, co vám dělalo radost jako dítěti. Když zkombinujete tyto dvě věci, budete prožívat život zamýšlený pro vás.

Drobný tip pro vás: Dnes se věnujte zkoumání toho, co je pro vás významné. Uvažujte o minulých událostech a všimněte si, jaká poučení vám přinesly.

Zdroj: Převzato z knihy 365 receptů pro duši od Dr. Bernie S. Siegela, vydalo Nakladatelství Pragma v roce 2010

Zdroj Foto: Pixabay

Související články