Umění skrývat pravdu…

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení

Je chybou myslet si, že nasloucháme jen našima ušima. Je mnohem důležitější naslouchat myslí, očima, tělem a srdcem. Pokud opravdu nechcete pochopit druhého člověka, nebudete nikdy schopni slyšet. (Mark Herndon)

Lidé jsou cvičeni, aby skrývali pravdu o tom, co skutečně cítí. Všichni jsme slyšeli sdělení: „Buď silný, neukazuj své city, ať lidé nevidí, že se ti to líbí“. A tak dále. Ale když lidé, které znáte, popírají své potíže, poznáte, mluví-li pravdu podle způsobu, jakým se vyjadřují. Jestliže se skutečně navzájem posloucháme, jsme schopni interpretovat kamufláže a vidět pod nimi pravdu.

Potřebujeme se podívat do života těch, s nimiž komunikujeme, a poznat, co prožívají a cítí. Používejte proto svůj vhled, a jakmile ucítíte problém, vyslovte se a nabídněte pomoc. Je na nich, zda vaši pomoc přijmou, nebo ne. Avšak vaše dostupná péče a ochota zvýší naděje, že se s vámi podělí o své problémy a začnou se léčit.

Až se příště někoho zeptáte, jak se mu daří, zavřete oči, až bude tato osoba odpovídat, a pozorujte ji svým hlubokým vhledem skrz štít jejích slov.

Zdroj: Převzato z knihy 365 receptů pro duši od Dr. Bernie S. Siegela, vydalo Nakladatelství Pragma v roce 2010

Zdroj Foto: Pixabay

 

Související články