Teplo, teplo, teplíčko

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

„To vedro mě snad zabije“!

Tak to teď slyším skoro neustále! Když se vydám po práci do města nakupovat, je skoro prázdné náměstí. Všichni jsou buď u vody, nebo schovaní ve stínu. Právě pro to nesnesitelné teplo, léto nemám příliš v lásce.

Přestalo mě poslouchat moje autíčko, takže jsem ho musela dát „do nemocnice“ na opravu. Nic vážného. Ale v ten den jsem nutně potřebovala do města. Tak jsem musela jet autobusem! Divím se, jak ti řidiči zvládnou se celý den pařit na sedačce. Klimatizace v autobuse chybí, nebo aspoň linkové autobusy ji nemají. Okénka jsou malá a skoro není cítit, že by trochu cestou foukalo a tím se vzduch ochladil. Lidé jsou ulepení, nervózní a docela dost jich nepoužívá žádný deodorant. Prostě jet v tom strašném teple autobusem, je tedy zážitek! Ještě, že už mám auto z opravy doma a můžu s ním jezdit! Pustím si klimatizaci a je mi fajn!

Každý rok v létě mě pobaví, když v televizi dávají chytré rady, jak dodržovat pitný režim, nebo co dělat, abychom přežili ty horké dny. Přitom na každého člověka to působí individuálně. Každý radí, hodně se musí pít a skoro každý, koho potkáte, v ruce drží „petku“ s vodou. Ano to je pravda, pít se musí, ale jednou se mi stalo, že jsem se tak přepila vody, že jsem z toho měla hodně velké problémy! Takže si od té doby na svůj pitný režim dávám pozor a to že vám někdo řekne, musí se vypít minimálně tři litry, tak to neposlouchám. Piju podle své potřeby. Mám jednu kamarádku, která teplo bezmezně miluje. Jezdí zásadně na dovolenou, kde je víc jak čtyřicet stupňů! Skoro každou hodinu sní nanuk, nebo zmrzlinu a hlavně se nepotí! Já jen projdu město, a vypadám, jak kdybych právě vylezla ze sprchy a nanuky a zmrzliny zrovna dvakrát nemusím! Nosím jen černé oblečení, nejen proto, že zeštíhluje, ale hlavně proto, že když se zpotím, tak to není tak vidět. I když pochybuji, že by to v tom teple někdo řešil. Ale to jsme zase my ženy, a i v tom příšerném počasí se musíme cítit dobře, alespoň tedy v rámci možnosti.

V práci máme naštěstí klimatizaci, ale když kolikrát projdu jiným provozem, tak upřímně ty lidi lituji! Mají tam skoro nedýchatelno a to v tom teple, ještě musejí odvádět práci! Vždycky jsem ráda, když se vrátím do klimatizované kanceláře.

A jak jste na tom s jídlem v tomhle příšerném teple? Já skoro vůbec nejím a světe div se, nezhubnu ani kilo! A to mě docela štve! Neumím si představit, že bych do sebe měla soukat vařící polévku! Vlastně bych si to jídlo ani nevychutnala. Takže mně úplně stačí nějaký studený zeleninový salát, nebo ovoce.

Všem nám přeji, ať ty vedra zvládneme bez nějakého kolapsu, nebo újmy. A hlavně nezapomeňte na to, že v rozpáleném autě nesmíte nechat vašeho čtyřnohého miláčka, ani pět minut!

Krásné parné léto.

 

Zdroj Foto: Pixabay

Související články