Přečtěte si a sdílejte skutečný příběh o omezenosti některých lidí! Nebudete věřit, jací mohou někteří být!

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

O zdravotních sestrách máme určitou představu. Měly by vyzařovat klid, případně utěšovat pacienty, být takovou duší nemocnice. To všechno jsou vlastnosti, které dělají z běžné sestry dobrou zdravotní sestru. Závisí tyto vlastnosti ale také na tom, jak zdravotní sestra vypadá? Nechali byste si podat léky od potetované holohlavé sestřičky? Nebo od sestřičky s mnoha piercingy?

Jaká má zdravotní sestra být?

Většině z nás dnes již nevadí, jestliže by zdravotní sestřička měla tetování. Asi bychom se smířili i s holou hlavou (koneckonců existují i choroby, kvůli kterým mohou mít lidé holou hlavu, nejen pro svůj styl) a piercingy. Existují mezi námi ale lidé, kteří mají o světě určité své představy a tyto musí být splněny. Jakmile nejsou, je to nad chápání takových omezených lidí.

Neobvyklý vzhled zdravotní sestřičky

Mary Wallsová Penneyová je mladá dívka pocházející z USA. Má svůj vlastní styl – barva jejích vlasů je velice neobvyklá, najít můžete až šestici barev. Na rameni se jí rozléhá obrovské tetování. A pracuje jako zdravotní sestřička. Její vzhled jí nikdy nebránil v péči o pacienty, možná spíše naopak – pacienti ji vždy rychle poznali mezi ostatními sestrami. Co se týče důležitých vlastností zdravotních sester – mít pro každého pacienta vlídné slovo útěchy a povzbuzení, věnovat jim péči a dodávat naději – to vše Mary splňovala.

Bizardní příběh lidské omezenosti

Maryin vzhled všude budil pozornost a Mary už na to byla i zvyklá. To, co se stalo v jednom supermarketu, jí však doslova vzalo dech. Mary byla nakupovat běžné suroviny. Stála v řadě u pokladny – v pracovní uniformě. Pokladní to zjevně vyvedlo z míry a zeptala se Mary, jakou funkci přesně v nemocnici zastává. Mary jí odpověděla, že pracuje jako zdravotní sestra, její každodenní prací je péče o pacienty trpící Alzheimerovou chorobou a demencí.

Pokladní se na ni nevěřícně podívala a utrousila: „Nechápu, jak s takovýmto vzhledem můžete pracovat jako zdravotní sestra. Co říkají pacienti na vaše náušnice, barevné vlasy a obrovské tetování?“

Pokladní se podívala na ženu, která stála v řadě za Mary a zeptala se jí, jestli by jí vadilo, kdyby ji ošetřoval někdo takový. Žena odpověděla, že je jí to jedno.

Své rozhořčení sdílela na Facebooku

Ačkoli Mary v tu chvíli nenapadla žádná vhodná odpověď, své rozhořčení si nesla v sobě až domů. Tam zapnula počítač a na svůj facebookový profil napsala:

„Barva mých vlasů mi nikdy v práci nevadila. Moje tetování není nemoc, pro kterou by mě pacienti nechtěli držet za ruku, když jim bylo špatně, nebo když byli vyděšení. Ani moje náušnice mi nikdy nevadily v tom, abych neslyšela, co mi říkají. Tak mi prosím vysvětlete, proč je takový problém, že nosím vlasy, náušnice i tetování podle svého výběru, když mám velké srdce a jsem oddaná svým pacientům. Mohou být překážkou mé profese?“

Vzkaz měl velký ohlas

Po zveřejnění vzkazu došlo k něčemu neuvěřitelnému. Více než 240 000 lidí jej sdílelo, aby tak vyjádřilo svou podporu zdravotní sestře s neobvyklým vzhledem. Pokud souhlasíte s tím, že na vzhledu nezáleží, sdílejte prosím i tento náš článek.

 

Tvojechvilka.cz

Související články