Nedělejte si s ničím starosti

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení

Starost je udržovaná forma strachu, způsobená nerozhodností. (Brian Tracy)

Když si děláte kvůli něčemu starosti, zneklidňujete se kvůli všem věcem, které se pravděpodobně nikdy nestanou, ale jsou součástí vašeho nezdravého fantazírování. Vyřešíte něco nebo vykořeníte problém tím, že si budete dělat starosti? Ne! Vede to k problémům pro osobu, která si dělá starosti? Ano!

Jakmile si kvůli nějakému problému děláte starosti, nijak nepřispějete k jeho řešení. Musíte pochopit, že starost, úzkost, neklid, panika a strach z budoucnosti nezpůsobí vymizení problému.

Co přiměje problém, aby zmizel? Když určíme zdroj svých starostí, můžeme se začít s nimi vypořádávat pozitivním způsobem. Základem většiny starostí, ne-li všech, je strach. Doktor Gerald Jampelsky ve své knize Love is Letting Go of Fear tvrdí, že pocházíme buď z místa lásky, nebo z místa strachu, a láska je jediná existující realita. Pokračuje: „Strach vždy deformuje naše vnímání a mate nás, pokud jde o to, co se stane. Láska je naprostá nepřítomnost strachu… láska je tedy všechno, co má nějakou hodnotu, a strach nám nemůže nabídnout nic, protože to je nic.“

Nedělejte si s ničím starosti, nevyplatí se to a nedává to smysl.

Zdroj: Převzato z knihy 365 receptů pro duši od Dr. Bernie S. Siegela, vydalo Nakladatelství Pragma v roce 2010

Zdroj Foto: Pixabay

Související články