Miluji nakupování

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Miluji nakupování. Myslím, že asi jako spousta žen. Na rozdíl od mužů. Někdy si říkám, že jsem snad „shopaholik“!

Není nic úžasnějšího přijít do obchodu a probírat se botičkami, šatičkami a šperky! Jasně, také po každé na to není nálada, ale když je ta správná a máte s sebou super parťáka pro nakupování, neznám nic lepšího! (Nejsem dobrá úplně ve všem, ale v nakupování mám černý pásek.)

Vždycky mě po nakupování bolí příjemně nohy. Bloudění a procházení obchodů má své zvláštní kouzlo. Pak se stavím na kávu a na nějaký ten zákusek a probírám se tím, co jsem si právě koupila. Většinou jdu nakupovat s kamarádkou, která má stejnou „úchylku“ jako já. Proto se taky ráda občas podívám na film, Báječný svět shopaholiků. Nemusím utratit tisíce, ale úplně mi stačí aspoň nějaké drobnosti ke spokojenosti. Někdy si i jen tak s kamarádkou sedneme do obchoďáku na kávu a pozorujeme davy lidí, jak chodí sem a tam a prohlížejí si různá zboží.

Vždycky mě pobaví, když jdeme okolo nějakého odchodu a je tam prázdno. To tam vždycky schválně zajdeme, vidíme znuděnou prodavačku, která by nám nejraději prodala nejdražší věc, co tam má. Nepříjemně si nás prohlíží, a když si nic nevybereme, tak nám neodpoví ani na pozdrav, když odcházíme. Nejraději ale chodím do takových obchodů, kde není ani málo a ani moc lidí a hlavně tam nejsou vlezlé prodavačky! Protože, když kolikrát někam přijdete a ještě se ani nerozkoukáte a hned máte za „zadkem“ nepříjemnou ženskou, co se vás ptá, jestli jste si vybrala, tak se vždy otočím a jdu pryč. Samozřejmě chápu, že to je jejich náplň práce, ale někdy stačí vyčkat.

Já jsem kdysi také prodávala, ale tahle práce mě rozhodně nenaplňovala, ale asi dobrá zkušenost to byla. Také jsem vlastně pochopila to, že pracovat s lidmi není až tak jednoduché. Prodávala jsem v potravinách a ještě na vesnici. Takže si asi umíte představit, jak to tam někdy vypadalo. Pamatuji si hlavně čtvrtek. To se dostávala uzenina a všichni „starousedlíci“ ji okamžitě chtěli! Nechtěli čekat, až to přebereme a dáme do lednic. Někdy to byl opravdu masakr! Nebo si pamatuji, že k nám chodil jeden pán a na všechno se ptal, zda je to čerstvé. Od té doby měl přezdívku „pan čerstvý“.

Čím dál více se ale zboží kupuje přes internetové e – shopy. Je to pohodlnější a hlavně tam seženete opravdu snad všechno! Já jsem si několikrát objednala zboží, které jsem nikde nemohla najít. Jenže se mi také párkrát stalo, že jsem byla pěkně zklamaná! Jenže to je právě riziko internetu. Pokud si objednáváte, parfémy, hrníčky, nebo takové věci, co si nemusíte zkoušet, je to fajn.

Ale pokud si objednáváte něco na sebe, tak to už je kolikrát trošku problém. Asi nikdy se mi nestalo, že bych si objednala špatnou velikost. Spíš jsem byla zklamaná, jak výrobek ve skutečnosti vypadá. Nejen třeba barvou, ale i materiálem. Jednou jsem si objednala šaty, které na obrázku vypadaly úžasně, ale ve skutečnosti jak barva, tak i materiál obrázku rozhodně neodpovídal! Takže jsem zase na dlouhou dobu vyléčená, objednávat si něco přes internet! Raději zůstanu u svých kamenných obchůdků a obchoďácích, kde si vše vyzkouším a v klidu si můžu dát i něco dobrého. Takže pokud se tenhle víkend chystáte nakupovat, stejně jako já, tak vám přeji příjemné toulky po obchodech.

Zdroj Foto: Pixabay

Související články