Máte rádi vtipy?

od Nikola Jaroschová
   2 minuty čtení

Máte rádi vtipy? A jak jste na tom s vyprávěním vtipů? Já mám vtipy ráda, ale sama je moc vyprávět neumím. Proto obdivuji lidi, kteří to tak dokonale umí, že jsou tím schopni bavit společnost po celý večer!

Mám známého, který je mistr ve vyprávění vtipů a myslím si, že by s tím klidně uspěl i v televizi! Nejen, že tomu dá přesně tu jiskru, jakou vtip potřebuje, ale vlastně má i příjemný hlas, který se dobře poslouchá. Dost rád vypráví takové ty vtipy, kterým se říká „černý humor“.

Několikrát se mi stalo, že jsem doslova brečela smíchy! Vím, že někomu takové vtipy mohou vadit, protože pravdou je, že některé jsou opravdu hodně „černé“, ale já si vlastně poslechnu ráda kterýkoliv. Samozřejmě musí mít hlavu i patu.

Vzpomínám si, že když můj syn začal chodit do školy, tak si tam děti vyprávěly vtipy. On tenkrát přiběhl domů a celý natěšený na mě volal, že mi musí říct vtip. Tak se tak pěkně posadil ke stolu a důležitě mi začal vyprávět vtip. Třikrát začal znova, protože nevěděl jak to je dál. Když si konečně vzpomněl, tak to tak popletl, že to vůbec nedávalo smysl. I tak jsem se musela smát, sice ne tomu vtipu, ale tomu, jak se snažil. Rozhodně jsem ho tím potěšila, protože si myslel, že se směju vtipu a také jsem ho ujistila, že jeho vtip se mi líbil. Ale co my matky, pro svá děťátka neuděláme!

Moje mamka – promiň mami, vtipy také vyprávět neumí. Když jsem byla malá, tak nějaké vtipy vyprávěla, ale já jsem se jim nikdy nesmála. I když moje mamka u toho slzela, zřejmě jsem je jako malá nepochopila. No, i když se jim vlastně nesměju ani dnes, a to už je myslím chápu dost dobře. Zkrátka je to jako se zpíváním, taky každý neumí pět jako slavík!

Já hrozně ráda poslouchám třeba vtipy od pana Donutila. Nejen, že má příjemný hlas, ale má k tomu, jak jinak, než přirozený talent. Stejně tak je i dobrým hercem. Na internetu jsem se dočetla, že nejstarší sbírkou vtipů s nečekanou pointou je Filogelos z antiky. Prý nejčastějšími oběťmi žertů v této sbírce byli učitelé a jejich učenci. V dřívějších dobách prý vtipy šířili vzdělaní lidé, jako byli doktoři, soudci, nebo úředníci.

Dneska je vtipů plný Facebook, internet a šíří je vlastně každý, aniž by byl vysokoškolák. I když jsem sama blondýna, tak vtipy o blondýnách se mi líbí a rozhodně mě neuráží. Naopak, moc dobře se u nich pobavím. Takže pro zpestření dnešního dne, jeden vtip nejen o blondýnách přidávám:

Blondýna měla ve dveřích šatníku zrcadlo. Jednou večer nechala dveře otevřené, a když se šla kolem druhé ráno vyčůrat, vyděsil ji její vlastní odraz. Utekla do ložnice a zavolala polici, že má v bytě vetřelce.
Policie dorazila velmi rychle a pustila se do průzkumu bytu. Když policista dorazil k šatníku a k jeho otevřeným dveřím se zrcadlem, dlouze se na ně zachmuřeně zadíval. Pak se káravě obrátil k blondýně.
„Nevíte, jaké jsou postihy za zbytečný výjezd policie? To jste nám nemohla říct, že už tu jsou kolegové?!“ 

Související články