Jsme takoví, jací si myslíme, že jsme.

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení

Umělec nevidí věci, jaké jsou, ale jaký je on. (Alfred Tonnelle)

Jsme takoví, jací si myslíme, že jsme. Když jsme dospěli s negativním sděleními zdůrazňujícími, že jsme neschopní, nevzdělaní, nemotorní jedinci, kteří selžou ve všem, o co se pokusí, pak usilovně pracujeme na tom, abychom tuto image potvrdili. Koneckonců nás to osvobozuje od povinnosti uskutečnit něco a dovoluje nám to procházet životem se slovy „To je moje povaha“ nebo „To není moje chyba“.

Můžete svádět svůj život na geny, rodiče, nepřiměřené vzdělání, chudobu, špatnou výživu nebo miliony dalších věcí. Nebo můžete začít něco dělat a potvrdit, že jste člověk s obrovským potenciálem. Uvažujte o všech lidech na světě, kteří to udělali. Překonali svou obtížnou minulost a šli za svými sny. Někteří dokonce riskovali svůj život a letěli do kosmu, šplhali po horách nebo se vydali do polárních oblastí.

Podívejte se na umělecké dílo, které se odráží v zrcadle, když se díváte na sebe. Potom potvrďte, co chcete uskutečnit. Použijte toto potvrzení jako svého průvodce na nové cestě vidění svého života.

Zdroj: Převzato z knihy 365 receptů pro duši od Dr. Bernie S. Siegela, vydalo Nakladatelství Pragma v roce 2010

Zdroj Foto: Pixabay

Související články