Existovat znamená změnit se….

od Nikola Jaroschová
   < 1 minuta čtení

Existovat znamená změnit se. Změnit se znamená vyzrát. Vyzrát znamená neustále se vytvářet.

(Henri Bergson)

Zasejeme semeno. To roste přes léto, až přijde doba žní, a proces usekneme, co vyrostlo. Kořeny zůstanou a příštího jara rostlina vyžene opět nové výhonky. Stejné je to i se životem. Smrt nás všechny v určitém okamžiku setne. Pro některé je období růstu delší a vytváříme se mnohokrát znovu a znovu, ale je nevyhnutelné, že pro nás všechny nakonec přijde doba sklizně.

Jestliže jsme však pevně zapustili v zemi zdravé kořeny, jsme nesmrtelní. Vidím to, když se naše rodina sejde a čtyři generace sedí pohromadě ve stejné místnosti. Je to neuvěřitelný pocit uvědomit si, že každý v místnosti je spojen s mými rodiči prostřednictvím svých dětí a dětí jejich dětí. Kořeny se rozšířily do hloubky a do šířky nad zemí a budou vždy vysílat výhonky, dokud bude na této planetě existovat život.

Vaše kořeny nemusí mít vztah s činem zrození dítěte, ale s aktivním procesem pomáhání druhým růst a prospívat během období jejich života. Můžete být farmářem, který poskytuje pole a výživu, aby druzí mohli zapustit kořeny ve vašem vysněném poli.

Dobře přichystejte své plodiny, aby byly v době sklizně dobře připraveny ke žním, a bylo poznat, že kořeny jsou silné a budou růst dál.

Zdroj: Převzato z knihy 365 receptů pro duši od Dr. Bernie S. Siegela, vydalo Nakladatelství Pragma v roce 2010

Zdroj Foto: Pixabay

Související články